W serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" będą hobbici. Twórca mówi, czemu nie mogło ich zabraknąć

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" (Fot. Amazon)

We wrześniu Amazon zabierze nas do Śródziemia w serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy". Choć hobbici nie pojawili się na zdjęciach, wiadomo, że zobaczymy ich na ekranie.

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" przedstawi wydarzenia mające miejsce na tysiące lat przed tym, jak na świecie pojawili się Bilbo czy Frodo. W sieci pojawiły się zdjęcia z serialu, a parę słów o produkcji powiedzieli jej twórcy.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – hobbici będą w serialu

O kulisach powstania nowej, kosztującej blisko pół miliarda dolarów produkcji powstał obszerny artykuł w "Vanity Fair". Poza fotkami promującymi serial, nie zabrakło w nim wypowiedzi twórców – J.D Payne'a oraz Patricka McKaya. Panowie zdradzili m.in. dlaczego w serialu nie zabraknie hobbitów (choć nie ma ich na opublikowanych zdjęciach).

–  Jedną z bardzo konkretnych rzeczy, o których mówią teksty, jest to, że hobbici nigdy nie zrobili niczego historycznego lub godnego uwagi przed Trzecią Erą. Ale naprawdę, czy to byłoby Śródziemie, gdyby nie było hobbitów lub kogoś podobnego do hobbitów? – powiedział McKay.

Władca Pierścieni pierścienie władzy galadriel

"Władca Pierścieni" (Fot. Amazon)

Serial zabierze nas do świata Drugiej Ery, w której rodziły się potęgi. Tymczasem, w tle tych wydarzeń mamy poznać spokojną społeczność harfootów (hobbitów z tamtych czasów), która "rozwija się w tajemnicy i unika wykrycia". Spotkamy dwie miłe, ciekawskie hobbitki, grane przez Markellę Kavenagh ("Piknik pod Wiszącą Skałą") i Megan Richards ("Wanderlust"), które natkną się na tajemniczego mężczyznę. Jego pochodzenie ma być jedną z największych zagadek w serialu.

Zwiastun serialu zostanie wyemitowany podczas niedzielnego finału Super Bowl. Biorąc pod uwagę ogromny budżet oraz naprawdę obiecujące fotki promocyjne, nic dziwnego, że Amazon spodziewa się sukcesu.

Reżyserami serialu są J.A. Bayona ("Jurassic World: Upadłe królestwo", "Sierociniec") i Wayne Yip ("Preacher", "Doktor Who"), a do obsady należą m.in. Morfydd Clark ("Mroczne materie") jako Galadriel, Robert Aramayo ("Gra o tron") jako elf Elrond, Sophia Nomvete jako Disa, księżniczka krasnoludów, Ismael Cruz Córdova jako elf Arondir oraz Nazanin Boniadi jako uzdrowicielka Bronwyn.

Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy – premiera 2 września na Amazonie

REKLAMA