Netflix zapłacił Annie Delvey za serial "Kim jest Anna?". Ile dostała słynna oszustka i co się z nią teraz dzieje?

"Kim jest Anna?" (Fot. Netflix)

"Kim jest Anna?" przedstawia historię dziewczyny, która oszukała całą nowojorską śmietankę towarzyską. Ile Netflix zapłacił Annie Delvey za prawa do serialu i co się teraz z nią dzieje?

Serial "Kim jest Anna?" wjechał na Netfliksa w piątek. Historia oszustki Anny Delvey – a właściwie Sorokin – jest oparta na faktach, a serwis streamingowy był skłonny zapłacić kobiecie za prawa do historii o jej przekręcie. Ile dokładnie wydano?

Kim jest Anna – ile Netflix zapłacił oszustce?

Jak podaje portal Insider, Netflix zapłacił Annie Sorokin sumę ok. 320 tysięcy dolarów. Według raportu Anna wykorzystała 199 tysięcy, by spłacić swoje ofiary, zaś 24 tysiące poszły na uregulowanie kar nałożonych na nią przez stan Nowy Jork. 75 tysięcy wydała z kolei na opłacenie adwokata. Resztę pozwolono jej zatrzymać.

kim jest anna co teraz robi anna delvey

"Kim jest Anna?" (Fot. Netflix)

Pieniądze od Netfliksa początkowo zostały zamrożone na jej koncie – powołano się wówczas na rzadko stosowane prawo Syna Sama, które ma na celu uniemożliwienie przestępcom czerpania zysków z ich zbrodni. Zgodzono się jednak je odmrozić, aby mogła ich oddać pieniądze swoim ofiarom.

Anna Sorokin została aresztowana w 2017, po czterech latach luksusowego życia w Nowym Jorku za pieniądze bogatych znajomych. Oskarżono ją o liczne kradzieże, wyłudzenia i przestępstwa gospodarcze i skazano na karę od czterech do 12 lat pozbawienia wolności. Została wypuszczona 11 lutego 2021 roku, po odsiedzeniu prawie czterech lat. Zaraz po wyjściu zaczęła publikować posty na Instagramie i Facebooku – ale została ponownie zatrzymana po zaledwie sześciu tygodniach.

Kim jest Anna – co teraz robi Anna Delvey?

Immigration and Customs Enforcement (ICE) aresztowało Sorokin za przekroczenie terminu ważności wizy w Stanach Zjednoczonych. Urodzona w Rosji kobieta miała zostać deportowana do Niemiec, gdzie spędziła dzieciństwo i lata nastoletnie, jednak do tej pory przebywa w więzieniu w hrabstwie Orange w stanie Nowy Jork. Sama Sorokin podkreślała, że przekroczenie terminu było niezamierzone i niezależne od niej – zamierza ubiegać się o oczyszczenie z tego zarzutu.

– Nie złamałam ani jednej z zasad zwolnienia warunkowego stanu Nowy Jork ani ICE. Pomimo tego wszystkiego, nie otrzymałam jeszcze jasnej i uczciwej ścieżki do przestrzegania przepisów – napisała.

kim jest anna co teraz robi anna delvey

"Inventing Anna" (Fot. Netflix)

Dziewięcioodcinkowy serial o Annie Sorokin, stworzony przez Shondę Rhimes ("Chirurdzy", "Bridgertonowie") jest dostępny na Netfliksie. Czy warto go obejrzeć? Zachęcamy do zapoznania się naszą recenzją serialu "Kim jest Anna?".

Serial Kim jest Anna dostępny jest na Netfliksie

REKLAMA