"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" – zwiastun. Wojownicza Galadriel, Elrond i przecudna Nowa Zelandia

"Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" (Fot. Amazon)

Podczas finału Super Bowl Amazon wypuścił pierwszy zwiastun widowiska fantasy "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy". Zobaczcie, jak prezentuje się Śródziemie w nowym wydaniu.

Amazon zaprasza nas z powrotem do Śródziemia. "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy" to serialowy prequel historii z książek J.R.R. Tolkiena, przedstawiający zarówno nowe postacie, jak i młodsze wersje bohaterów, których już znamy.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – zwiastun

W pierwszym zwiastunie, pokazanym podczas niedzielnego finału Super Bowl, widzimy m.in. Galadriel (Morfydd Clark) w roli dowódczyni Armii Północy, mającego ambicje polityczne półelfa Elronda (Robert Aramayo), który założy potem Rivendell, a także księcia krasnoludów Durina IV (Owain Arthur), stworzoną na potrzeby serialu księżniczkę krasnoludów Disę (Sophia Nomvete) czy też elfa Arondira (Ismael Cruz Córdova). Dodatkowym bohaterem jest jak zawsze piękna Nowa Zelandia.

Akcja "Władcy Pierścieni: Pierścieni władzy" rozgrywać się będzie w Drugiej Erze Śródziemia, tysiące lat przed wydarzeniami z "Hobbita" i "Władcy Pierścieni", zabierając widzów do czasów, kiedy tworzyły się potęgi, królestwa wzrastały w chwale i upadały, pojawiali się nietypowi bohaterowie, a największy złoczyńca, jakiego stworzył Tolkien, groził, że pogrąży cały świat w mroku.

Rozpoczynający się w czasach względnego spokoju serial będzie śledzić losy grupy postaci znanych i zupełnie nowych, których czeka konfrontacja z od dawna oczekiwanym powrotem zła do Śródziemia. Od najciemniejszych jaskiń Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy elfiej krainy, Lindonu, po zapierającą dech w piersiach wyspę Númenor i najdalsze krańce map, te krainy i ci bohaterowie stworzą dziedzictwo, które będzie trwać długo po tym, jak sami już przeminą.

W obsadzie znajdują się Robert Aramayo ("Gra o tron"), Morfydd Clark ("Mroczne materie"), Joseph Mawle (Benjen z "Gry o tron"), Maxim Baldry ("Rok za rokiem") i Markella Kavenagh ("Piknik pod Wiszącą Skałą"), a także Cynthia Addai-Robinson, Owain Arthur, Nazanin Boniadi, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Sir Lenny Henry, Ema Horvath, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman i Sara Zwangobani.

Produkcję prowadzą J.D. Payne i Patrick McKay. Pierwsze odcinki wyreżyserował J.A. Bayona ("Jurassic World: Upadłe królestwo", "Sierociniec"), a za kolejne odpowiada Wayne Yip ("Preacher", "Doktor Who"). Tutaj znajdziecie zdjęcia z serialu.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy – premiera 2 września na Amazonie

REKLAMA