Wiemy już, kiedy zobaczymy 6. sezon "Peaky Blinders". Kiedy premiera w UK, a kiedy w Polsce na Netfliksie?

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Niedługo po tym jak fani na Reddicie wytropili datę premiery 6. sezonu "Peaky Blinders", BBC ją ogłosiło. Kiedy będą nowe odcinki i jak długo poczekamy na polską premierę na Netfliksie?

Telewizja BBC lubi do ostatniej chwili zwlekać z ogłaszaniem premier, co jest szczególnie irytujące w przypadku tak oczekiwanych tytułów, jak "Peaky Blinders". Na szczęście już jest oficjalne potwierdzenie brytyjskiej daty premiery.

Peaky Blinders sezon 6 – kiedy premiera na Netflix?

Jak donosi Deadline, BBC ogłosiło, że 6. sezon serialu o gangsterach z Birmingham wystartuje 27 lutego 2022 o godz. 21:00 na BBC One. Wcześniej datę tę wytropili fani na Reddicie, którzy dzielili się screenem z programu telewizyjnego TV Guide.

No dobrze, a co ze światową – w tym także polską premierą – 6. sezonu "Peaky Blinders" na platformie Netflix? Jeśli nic się nie zmieniło w porównaniu do poprzednich sezonów, będziemy musieli poczekać na zakończenie emisji w Wielkiej Brytanii, ale prawdopodobnie niewiele dłużej. A ponieważ cały sezon to tylko sześć odcinków, jest szansa na jego polską premierę już w okolicach połowy kwietnia.

– Finałowy odcinek zostanie wyemitowany 3 kwietnia. Netflix powinien to mieć do połowy kwietnia – wyliczył jeden z fanów na Reddicie.

peaky blinders sezon 6 kiedy premiera wielka brytania netflix

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

Akcja 6. sezonu "Peaky Blinders" ma dziać się niedługo po wydarzeniach z finału 5. sezonu – Tommy Shelby (Cillian Murphy) będzie kontynuować swoją walkę z faszystowskim politykiem Oswaldem Mosleyem (Sam Claflin). Jednocześnie na drugim froncie szykuje mu się rodzinna wojna – z Michaelem (Finn Cole) i jego żądną władzy żoną Giną (Anya Taylor-Joy). Na ekranie zabraknie Helen McCrory w roli ciotki Polly. Aktorka zmarła w kwietniu 2021 roku i nie zagrała już w serialu.

Już wiadomo, że finał serialu "Peaky Blinders" to nie koniec historii rodziny Shelbych. Steven Knight, twórca produkcji BBC, ma w planach jeszcze film kinowy, do którego zdjęcia mają rozpocząć się w 2023 roku.

Premiera 6. sezonu Peaky Blinders 27 lutego w UK

REKLAMA