Colin Firth jako pisarz oskarżony o morderstwo. Zdjęcia z serialu "Schody" na podstawie słynnego dokumentu

"Schody" (Fot. HBO Max)

"Schody" przedstawią historię pisarza oskarżonego o morderstwo żony – tym razem w wersji fabularnej. HBO Max podzieliło się pierwszymi zdjęciami z serialu true crime z Colinem Firthem.

"Schody" to serial fabularny HBO Max, który powstał w oparciu o dokument true crime z 2004 roku o tym samym tytule. Zobaczymy osiem odcinków, a premiera planowana jest na wiosnę tego roku. W sieci pojawiły się pierwsze zdjęcia, a parę słów o produkcji powiedział Colin Firth ("Jak zostać królem").

Schody HBO Max – Colin Firth jako Michael Peterson

Serial przedstawi prawdziwą historię Michaela Petersona, pisarza oskarżonego o zamordowanie swojej żony Kathleen (w tej roli Toni Collette, "Niewiarygodne") w grudniu 2001 roku. Mężczyzna twierdził, że przyczyną jej śmierci był upadek ze schodów. Oskarżenie zostało później zredukowane do nieumyślnego spowodowania śmierci – po tym jak odkryto, że kluczowy świadek oskarżenia złożył wprowadzające w błąd zeznania.

Colin Firth opowiedział o pracy nad serialem podczas prezentacji HBO na TCA Press Tour (via Deadline). Aktor przyznał, nie próbował nawet kontaktować się z Petersonem.

– Nie komunikowałem się z Michaelem Petersonem. Czułem, że sposób, w jaki scenariusz został skonstruowany i po prostu całe podejście do tego było, że tak powiem, swoim własnym ekosystemem. To są stworzone postacie, ale wszyscy wiemy, jakie jest źródło. Wszyscy wiemy, że te postacie mają nazwiska żyjących ludzi, ale jest to bardzo starannie skalibrowane, aby opowiedzieć historię w określony sposób. Czułem, że chcę zachować moją inspirację, moją motywację i sens materiału źródłowego, tak bardzo jak to tylko możliwe w ramach scenariusza i sposobu w jaki został napisany.

schody serial colin firth

"Schody" (Fot. HBO Max)

schody serial colin firth

"Schody" (Fot. HBO Max)

Firth jest zdania, że rozmowa z Michaelem Petersonem mogłaby mieć negatywny wpływ na jego grę aktorską.

– Czułem, że to [wszystko] mogłoby zostać w jakiś sposób wypaczone, gdybym miał osobiste powiązania z Michaelem Petersem i innymi zainteresowanymi osobami podczas kręcenia tego serialu. Spotkanie i moja reakcja mogłyby mi przeszkodzić w dostrojeniu się do tego świata różnych możliwości, który został stworzony.

W serialu pojawią się również Sophie Turner ("Gra o tron") w roli Margaret Ratliff, jednej z adoptowanych córek Michaela Petersona, Michael Stuhlbarg ("Your Honor") jako David Rudolf, adwokat Petersona, a także Justice Leak ("For All Mankind"), Rosemarie DeWitt ("Małe ogniska"), Patrick Schwarzenegger ("Moxie"), Vincent Vermignon ("Luther"), Odessa Young ("Bastion") oraz Parker Posey ("Zagubieni w kosmosie").

Showrunnerami serialu są Maggie Cohn i Antonio Campos ("Christine", "Afterschool"), który wyreżyserował także sześć odcinków.

Schody – premiera wiosną 2022 na HBO Max

REKLAMA