Viola Davis, Gillian Anderson i Michelle Pfeiffer w trailerze "The First Lady" – serialu o pierwszych damach

"The First Lady" (Fot. Showtime)

W politycznej grze Ameryki swój udział mają także pierwsze damy – i to o nich opowie serial Showtime. Zobaczcie pierwszy zwiastun "The First Lady" z Violą Davis jako Michelle Obamą.

"The First Lady" opowie historię amerykańskich pierwszych dam. Serial rozpocznie emisję w niedzielę 17 kwietnia – w planach jest 10 odcinków. Jego twórczynią jest Cathy Schulman ("Miasto gniewu"), zaś reżyserką Susanne Bier ("Nocny recepcjonista", "Od nowa").

The First Lady – zwiastun serialu o pierwszych damach

"The First Lady" to serial o amerykańskim przywództwie, ale opowiedziany z perspektywy kobiet zamieszkujących w Białym Domu. Serial zajrzy za kulisy życia osobistego i politycznej trzech wyjątkowych, enigmatycznych kobiet i ich rodzin, śledząc ich drogę do Waszyngtonu, zagłębiając się w ich przeszłość i podążając za nimi już poza Białym Domem w kierunku ich najwspanialszych momentów.

Gwiazdami pierwszego sezonu są Viola Davis ("How to Get Away with Murder") jako Michelle Obama, Gillian Anderson ("Sex Education") w roli Eleanor Roosevelt oraz Michelle Pfeiffer ("Arcyoszust") jako Betty Ford. W obsadzie znajdują się także m.in. O-T Fagbenle ("Czarna wdowa") w roli Baracka Obamy, Aaron Eackhart ("Wander") jako Gerald Ford i Kiefer Sutherland ("Designated Survivor") w roli Franklina Delano Roosevelta.

W serialu grają także m.in. Dakota Fanning ("The Alienist"), Regina Taylor ("Odlecieć stąd"), Lily Rabe ("American Horror Story"), Judy Greer ("Kidding"), Jackie Earle Haley ("Koszmar z ulicy Wiązów") oraz Maria Dizzia ("Orange is the New Black").

Na chwilę obecną nie wiadomo, czy serial będzie dostępny w Polsce – jeśli tak, prawdopodobnie trafi na platformę SkyShowtime, której wejście na polski rynek zapowiedziano na ten rok.

The First Lady – premiera 17 kwietnia w USA

REKLAMA