Bryan Fuller żałuje, że w finale "Hannibala" nie było pocałunku. Showrunner wyjaśnia, czemu zmienił zdanie

"Hannibal" (Fot. NBC)

"Hannibal" wciąż jest na językach – a zwłaszcza napięcie seksualne pomiędzy Hannibalem i Willem. Showrunner żałuje, że jednak nie doszło do pocałunku w finałowym odcinku.

Fani serialu "Hannibal" przez trzy sezony mieli nadzieję na to, że dynamiczna relacja głównych bohaterów doprowadzi do zbliżenia. Showrunner serialu nie chciał zgodzić się na propozycję pocałunku wysuniętą przez Madsa Mikkelsena i Hugh Dancy'ego – odtwórców ról Hannibala i Willa – i jak mówi, teraz żałuje.

Dlaczego Hannibal i Will nie pocałowali się w finale?

Mads Mikkelsen w zeszłym roku zdradził, że w finale omal nie doszło do pocałunku. Kiedy odcinek powstawał, showrunner serialu Bryan Fuller uznał, że to zły pomysł – choć chcieli tego obaj aktorzy. Teraz przyznaje, że zmienił zdanie.

– Było kilka ujęć i nigdy nie doszło do faktycznego połączenia warg. Ale w jednym ujęciu usta Madsa rozchyliły się i zawisły nad ustami Willa, co trwało... chwilę. Kiedy oglądałem nagrania, wydawało mi się, że to wieczność. Zawsze chodziło mi o to, że nie chciałem, aby ich historia miłosna była oczekiwana, sztuczna czy wymuszona. Zawsze chciałem, żeby była naturalna.

W tamtym momencie nie wiedziałem, czy uda im się przejść na taki poziom fizyczności, który wykraczałby poza przytulanie się, a było coś takiego w przytulaniu się, pochylaniu się ku sobie i patrzeniu sobie głęboko w oczy, co wydawało mi się bardziej autentyczne i romantyczne niż pocałunek – powiedział twórca "Hannibala" w rozmowie z Entertainment Weekly.

hannibal pocałunek

"Hannibal" (Fot. NBC)

Fuller podkreślił, że gdyby teraz kręcił serial, to spróbowałby nakręcić scenę pocałunku i zobaczyć, jak to zagra z dynamiką pomiędzy bohaterami.

– Ale gdybym miał to robić jeszcze raz, mógłbym zaproponować pocałunek i zobaczyć, jak to zagra. Ale żaden z aktorów nigdy nie bał się tego zrobić. Jeśli były jakieś obawy, to zawsze chodziło tylko o zachowanie autentyczności. Taki był mój cel, bo owszem, bardzo chciałem zobaczyć, jak się całują. To byłby niezły materiał do walenia konia, nawet dla najlepszych z nas. (śmiech) Ale starałem się zachować autentyczność w tym momencie. Ujęcie, które tam jest, wydawało mi się najbardziej autentyczne i zachowywało właściwą równowagę. Ale gdybym mógł wrócić do montażowni, być może teraz zrobiłbym coś inaczej. 

Co jakiś czas powraca temat możliwego 4. sezonu "Hannibala". Zarówno obsada jak i twórcy są chętni, brakuje jednak stacji czy platformy, która byłaby zainteresowana kontynuacją serialu. "Hannibal" został skasowany przez NBC w 2017 roku.

REKLAMA