Fani są rozczarowani finałem 2. sezonu "Euforii". Długa piosenka Elliota, brak Kat – co jeszcze nie zagrało?

"Euforia" (Fot. HBO)

2. sezon "Euforii" dobiegł końca, ale dla zdecydowanej większości fanów nie był to satysfakcjonujący odcinek. Widzowie szybko zaczęli wytykać twórcy serialu błędy – oto one.

"Euforia" powróciła w styczniu z długo wyczekiwanym 2. sezonem. Serial pobił wszelkie rekordy popularności – "Euforia" to już prawie druga "Gra o tron" w USA – ale po finale nie brakuje także głosów rozczarowania.

Euforia sezon 2 – fani są rozczarowani finałem 

Jedną z największych bolączek dla widzów okazała się scena pojednania pomiędzy Rue (Zendaya) i Elliotem (Dominic Fike). W odpowiedzi na podziękowania dziewczyny za uratowanie życia chłopak zaczął śpiewać. Wykonany przez niego utwór "Little Star" został napisany przez Zendayę i Labrintha na potrzeby serialu.

Trwająca około pięciu minut scena to dla wielu widzów niepotrzebne marnowanie czasu ekranowego, który można było lepiej wykorzystać. Niektórzy złośliwie ją określają jako "High School Musical" w stylu "Euforii".

– Sam Levinson po tym jak pozostawił połowę wątków z tego sezonu niedokończonych, a mimo to zdołał poświęcić całe trzy minuty finału na to, żeby Dominic Fike spontanicznie zaśpiewał.

Scena wywołała także poruszenie na Reddicie – widzowie podkreślali, że ich zdaniem powinna być zdecydowanie krótsza lub w ogóle wycięta.

– Ta scena trwała tak długo, że Rue powróciła do nałogu, znowu stała się czysta i zdążyła skończyć rok szkolny – czytamy.

Widzowie są rozczarowani tym, że Levinson po macoszemu potraktował w finale parę wątków – zabrakło Kat (Barbie Ferreira), zaś bójka pomiędzy Maddy (Alexa Demie) a Cassie (Sydney Sweeney) nie była satysfakcjonującym zakończeniem sporu pomiędzy byłymi przyjaciółkami. Problematyczna jest też kwestia walizki, którą Rue otrzymała od Laurie – Rue jest czysta i ma się lepiej, ale co z jej długiem u dilerki?

– Poświęcili cały wątek Kat dla 4-minutowego występu Spotify unplugged Dominica Fike'a i aż mi niedobrze. Jesteśmy dosłownie na trzecim refrenie, co jest nie tak z Samem Levinsonem?

Już wiadomo, że "Euforia" powróci z 3. sezonem. Widzom pozostaje mieć nadzieję, że wszystkie wątki znajdą rozwiązanie w kolejnych odcinkach. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją finału 2. sezonu "Euforii".

Euforia – cały 2. sezon jest dostępny na HBO GO

REKLAMA