Jack "Wujek" Nelson namiesza w "Peaky Blinders". Zobaczcie zdjęcia i dowiedzcie się, na kim oparto postać

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

6. sezon "Peaky Blinders" ruszył z kopyta. Premierowy odcinek zapowiedział pojawienie się nowego wroga. Zobaczcie Jacka Nelsona na zdjęciach – to postać oparta na faktach!

Serial "Peaky Blinders" powrócił z 6. sezonem i pewne jest, że nie będziemy się nudzić. W kolejnych odcinkach poznamy nowego bohatera, który może nieźle namieszać w finałowych odcinkach i stać się głównym antagonistą w serialu.

Peaky Blinders sezon 6 – kim jest Jack Nelson?

W premierowym odcinku, po tym jak akcja przeskoczyła do 1933 roku, Tommy Shelby (Cillian Murphy) pojechał do Ameryki, gdzie po kilku latach przerwy spotkał Michaela (Finn Cole) i dowiedział się o istnieniu jego szefa nazywanego Wujkiem Jackiem. Na razie potencjalny główny wróg Tommy'ego jedynie wspomniany, ale w kolejnym odcinku Jack pojawi się osobiście, a w jego roli wystąpi James Frecheville (serial "Requiem"), którego możecie zobaczyć na pierwszych zdjęciach.

peaky blinders sezon 6 jack nelson

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

O nowym bohaterze wiemy, że jest wujkiem Giny (Anya Taylor-Joy), żony Michaela. Jest to niezwykle wpływowy biznesmen, który ma polityczne koneksje sięgające Białego Domu. Jak podaje serwis Screen Rant, twórca serialu Steven Knight potwierdził, że bohater jest inspirowany Josephem P. Kennedym, ojcem prezydenta Johna F. Kennedy'ego i senatora Bobby'ego Kennedy'ego.

Steven Knight w rozmowie z Den of Geek wygadał się jeszcze przed premierą 6. sezonu "Peaky Blinders", że Gina jest "z Kennedych".

– Nie! To znaczy, nie zdradzę tego tak szybko! Jak zawsze w "Peaky", patrzymy na historię, bierzemy prawdziwe fakty i je fabularyzujemy. Jest związek z Bostonem, z politykami wysokiego szczebla...

Historycy obalili te twierdzenia, ale przestępcy, tacy jak Frank Costello, uparcie twierdzili, że współpracowali z Josephem Kennedym przy operacjach przemytniczych i że to właśnie w ten sposób zdobył on swoją pierwszą fortunę. Wydaje się, że "Peaky Blinders" oprze narrację właśnie na tej wersji historii.

Nie wiadomo, kiedy nowe odcinki "Peaky Blinders" będą dostępne w Polsce na platformie Netflix – będziemy musieli poczekać przynajmniej do końca emisji 6. sezonu w Wielkiej Brytanii, która planowana jest na 3 kwietnia, a być może jeszcze dłużej.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA