Spłonął Dalton Mills – historyczna miejscówka znana z takich seriali jak "Peaky Blinders" i "Downton Abbey"

"Peaky Blinders" (Fot. BBC)

W angielskim Yorkshire spłonął wczoraj Dalton Mills, dawna fabryka tekstyliów, wykorzystywana jako miejscówka przez ekipy seriali "Peaky Blinders" czy "Downton Abbey".

Dalton Mills to dawna fabryka tekstyliów, znajdująca się w Keighley, w zachodnim Yorkshire. Kręcono w niej pierwszy sezon "Peaky Blinders", pojawiała się również w "Downton Abbey". Fabryka zajęła się ogniem we czwartek i aż 100 strażaków próbowało opanować pożar (via Deadline).

Spłonęła lokacja filmowa z 1. sezonu Peaky Blinders

Na szczęście w wyniku pożaru nikt nie ucierpiał. Akcja gaśnicza wymagała 20 pomp, które zostały przywiezione na miejsce tuż przez południem czasu lokalnego. Straż pożarna oraz ratownicza z zachodniego Yorkshire zamknęła również drogi i nakazała pobliskim mieszkańcom zamkną wszystkie drzwi i okna, by ochronić się przed dymem z pożaru. Sam pożar zajął cały budynek, a po jego ugaszeniu strażacy pozostali na miejscu, by stłumić ewentualne rozbłyski ognia.

Jak podaje organizacja filmowa Screen Yorkshire, inne produkcje jakie kręcono w Dalton Mills, to m.in. trzy produkcje BBC: miniserial "Napad na ekspres" z 2013 roku, "Gunpowder" i "To Walk Invisible". Został tam nakręcony także film "Golem z Limehouse" z 2016 roku, w którym grała Olivia Cooke ("Ród smoka").

Młyn znajdujący się w mieście Keighley (niedaleko Leeds) został zbudowany w 1869 roku, zastępując oryginalny, który zbudowano w latach 80. XVIII wieku. Obecnie mieściły się tam biura produkcyjne, warsztaty i parkingi służące jako plany zdjęciowe.

Peaky Blinders jest dostępne na Netfliksie

REKLAMA