HBO Max w Polsce! Co możemy obejrzeć? Ile kosztuje dostęp? Czy przejście z HBO GO jest automatyczne?

Fot. HBO Max

Od dzisiaj polscy użytkownicy mogą korzystać z platformy HBO Max. Na jakich zasadach wchodzi? Co na niej znajdziemy? Ile kosztuje? Zebraliśmy wszystkie informacje o HBO Max.

W końcu się doczekaliśmy i dziś, 8 marca, do Polski weszła oficjalnie platforma HBO Max. Zastąpiła ona dotychczasowe HBO GO, a jej wejście wiąże się z nowymi, niedostępną wcześniej ofertą. Co wiemy o debiutującej platformie? HBO Max zaoferuje zarówno nowe, jak i kultowe filmy, a także seriale takich marek, jak Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network i przede wszystkim Max Original.

HBO Max – cennik. Ile kosztuje konto w serwisie?

Koszt dostępu do platformy HBO Max to 29,99 zł miesięcznie. Jest to niewielki wzrost w porównaniu z HBO GO, który do tej pory kosztował 24,90 zł miesięcznie. Ale jeżeli jesteście już użytkownikami HBO GO, możecie liczyć na niższą cenę. HBO chwali się, że każdy użytkownik z nieprzerwaną subskrypcją HBO GO zostanie automatycznie przeniesiony na nowy serwis i będzie mógł skorzystać z 33% obniżki – czyli cena serwisu dla stałych klientów będzie wynosiła 19,99 zł miesięcznie.

HBO Max w Polsce cena oferta jak oglądać

Jeżeli chcielibyście z tego skorzystać, na szczęście nic straconego. Nowi użytkownicy będą mogli skorzystać z promocyjnej zniżki, jeżeli wykupią subskrypcję w serwisie do dnia 31 marca 2022 roku włącznie. Po 31 marca 2022 roku dodatkowo wprowadzony zostanie także roczny plan subskrypcji HBO Max w cenie 234,99 zł, w ramach którego użytkownicy otrzymają dostęp do biblioteki serwisu na rok w cenie ośmiu miesięcy.

HBO Max – oferta. Jakie seriale będą dostępne?

Na HBO Max znajdziecie te same seriale, co na HBO GO, na czele z największymi hitami HBO, jak "Gra o tron", "Seks w wielkim mieście", "Rodzina Soprano", "The Wire", "Euforia", "Sukcesja" i wiele innych znakomitości.

Do tego dochodzą przede wszystkim produkcje oryginalne HBO Max. Część z nich – np. nowa "Plotkara", "Wychowane przez wilki" czy "I tak po prostu", kontynuacja "Seksu w wielkim mieście" – pojawiła się już w serwisie HBO GO, jednak wiele z tytułów HBO zostawiło specjalnie na premierę serwisu w Polsce. Jakie seriale zobaczymy?

Seriale, które zobaczymy już dzisiaj, to: "Stacja Jedenasta" ("Station Eleven"), "Peacemaker", "Stworzona do miłości" ("Made for Love"), "Życie seksualne studentek" ("Sex Lives of College Girls"), "Hacks", "Lepsze życie" ("Better Things" – premiera 5. sezonu), "Lakers: Dynastia zwycięzców" ("Winning Time": The Rise of the Lakers Dynasty), "Naomi", "Dziewczyna przede mną" ("The Girl Before"), "Kung Fu", "The Hype". Wśród seriali, które mają pojawić się w najbliższym czasie w serwisie, są "Nasza bandera znaczy śmierć" ("Our Flag Means Death") i "Starstruck". W tym roku w serwisie pojawi się też "Ród smoka", spin-off "Gry o tron" o Targaryenach.

hbo max co oglądać cennik oferta dostęp u operatorów

"Stacja Jedenasta" (Fot. HBO Max)

8 marca obejrzymy również kultowe produkcje, znane już publiczności, takie jak: "Słodkie kłamstewka" oraz ich kontynuacja "Słodkie kłamstewka: Perfekcjonistki", "Pamiętniki wampirów", "The Originals", "Mentalista", "Dwóch i pół" i "The Middle".

HBO Max – oferta. Jakie będą seriale europejskie?

Nie zabraknie również europejskich seriali Max Original. Już od dzisiaj możemy oglądać hiszpański serial "Cała reszta" ("Dafne and the Rest") i duński "Kamikaze. 11 marca pojawi się rumuński "Ruxx", a 18 marca szwedzkie "Pożądanie" ("Lust"). Zapowiedziano również nowy polski serial "Odwilż", hiszpański serial "Garcia!", węgierski "Informator" oraz hiszpański serial dokumentalny "Sprawa Wanninkhof".

hbo max polska jakie filmy seriale dostęp operatorzy cennik oferta

"Odwilż" (Fot. HBO Max)

HBO Max – oferta filmów i programów

Filmy Warner Bros. będą dostępne w Polsce w streamingu 45 dni po ich premierze kinowej. Wśród hitów kinowych w HBO Max znajdą się m.in. "Matrix Zmartwychwstania", "Diuna", "King Richard: Zwycięska rodzina" i "Legion Samobójców: The Suicide Squad".

W HBO Max oferuje także różnego rodzaju programy, jak np. "Baketopia", "Ellen's Next Great Designer", "FBoy Island", "Selena + Chef", "Full Bloom", "Gordon", "Gino and Fred's Road Trip", "Gordon's Great Escape", "Zero Waste Chef". Platforma zapowiadała również pojawienie się takich produkcji, jak "Być jak Magic Mike" i "Expecting Amy".

HBO Max nie zapomniało także o programach dla dzieci. Specjalnie do nich skierowane będą takie tytuły, jak: "Młodzi Tytani: Akcja!", "Niesamowity świat Gumballa", "Zwariowane Melodie: Kreskówki" czy "CoComelon".

HBO Max kiedy w polsce oferta cennik filmy seriale jak oglądać

HBO Max – jak korzystać? Nowe funkcje platformy

Do tej pory wiele osób narzekało na HBO GO. Platforma działała opornie, a także jakość obrazu pozostawiała wiele do życzenia. Na szczęście teraz ma to ulec to zmianie. HBO Max zapowiada możliwość utworzenia do pięciu spersonalizowanych profili, brak limitu liczby urządzeń, z których można korzystać w ramach jednego konta, możliwość korzystania z trzech jednoczesnych streamów, dźwięk przestrzenny 5.1, Dolby Atmos oraz wybrane tytuły w jakości 4k.

HBO Max – dostępność platformy na urządzeniach

HBO Max dostępne będzie na wielu urządzeniach i aplikacjach, w tym Smart TV (Samsung, LG oraz Android TV™), poprzez Apple TV 4K i Google Chromecast™, konsole do gier (PlayStation®5, PlayStation®4, Xbox One i Xbox Series X|S) czy urządzenia mobilne, tj. smartfony i tablety (iPhone, iPad, iPod Touch oraz urządzenia z systemem Android™), a także na komputerze za pośrednictwem przeglądarki.

Użytkownicy będą mogli opłacać swoją subskrypcję, korzystając z głównych dostawców płatności, wśród których są VISA, Mastercard i PayPal, a także poprzez sklepy z aplikacjami (Apple App Store, Google Play Store i Samsung Checkout).

HBO Max – dostępność platformy u operatorów

Jeżeli posiadacie dostęp do HBO GO bezpośrednio od HBO, to nie musicie się martwić, ponieważ z automatu dostaniecie konto na HBO Max za 19,99 zł miesięcznie – przy czym musicie sobie pobrać nową aplikację. Jednak wielu użytkowników korzystało do tej pory z HBO GO za pośrednictwem różnych operatorów. Jak w tym przypadku wygląda sytuacja?

Klienci Canal+ zachowają obowiązujące do tej pory warunki. HBO Max zostanie wprowadzone automatycznie, również cena korzystania z platformy nie ulegnie zmianie, aż do czasu trwania podpisanej umowy z Canal+. Operator zobowiązał się do zachowania ceny nawet w przypadku zmiany ceny rynkowej HBO Max.

hbo max polska cennik oferta ile urządzeń

Z kolei klienci Polsat Box w ogólnej ofercie operatora będą płacić za dostęp do HBO Max 20 zł miesięcznie, a korzystający tylko z Polsat Box GO zapłacą 25 zł miesięcznie.

Użytkownicy sieci Play także nie muszą martwić się migracją serwisu, ta odbędzie się automatycznie, a warunki korzystania z HBO Max pozostanie na warunkach obowiązujących umów. Użytkownicy sieci Vectra mogą, podobnie jak użytkownicy aktywujący HBO Max bezpośrednio, skorzystać z promocyjnej ceny 19,99 zł.

Po chwili trzymania swoich użytkowników w niepewności, Netia również podjęła decyzję o przełączeniu się z HBO GO na HBO Max, a cena korzystania z platformy nie ulegnie zmianie. Identyczną decyzje podjęli operatorzy Inea oraz UPC Polska. Użytkownicy Orange Flex zostali poinformowani, że transfer platformy nie będzie automatyczny i aby móc z niej skorzystać, muszą pobrać aplikację HBO Max.

HBO Max jest obecnie dostępny na 46 rynkach w obu Amerykach i Europie, a 8 marca liczba ta wzrosła do 61. HBO Max zadebiutowało właśnie w kolejnych 15 europejskich krajach – Bośni i Hercegowinie, Bułgarii, Chorwacji, Czarnogórze, Czechach, Holandii, Macedonii Północnej, Mołdawii, Polsce, Portugalii, Rumunii, Serbii, Słowacji, Słowenii i na Węgrzech. Jeszcze w tym roku serwis zostanie uruchomiony w kolejnych sześciu krajach europejskich, w tym w Grecji oraz Turcji.

REKLAMA