Jest data premiery serialu "Powrót" od CANAL+. Bartłomiej Topa zawieszony między życiem a śmiercią

"Powrót" (Fot. Canal+/Jaroslaw Sosinski)

Tej wiosny Bartłomiej Topa powróci zza grobu, ale wcale nie po to, żeby nas straszyć. CANAL+ podał datę premiery czarnej komedii "Powrót" oraz zaprezentował teaser i plakat serialu.

15 kwietnia na CANAL+ zadebiutuje nowy polski serial zatytułowany "Powrót" – tym razem nie kryminał, a czarna komedia, zahaczająca o tematy egzystencjalne.

Powrót – CANAL+ zapowiada kolejny polski serial

"Powrót" to historia Jana (Bartłomiej Topa, "Wataha"), który dostaje od losu drugą szansę, kiedy umiera na zawał serca i… nieoczekiwanie zmartwychwstaje. Jak będzie wyglądać jego nowe życie? CANAL+ zapowiada komedię, w której wszyscy możemy przejrzeć się jak w zwierciadle i odpowiedzieć sobie na pytanie, kim naprawdę jesteśmy i kim chcielibyśmy być, gdybyśmy mogli przeżyć nasze życia na nowo.

Serialowi towarzyszy plakat autorstwa Jacka Poremby, który w metaforyczny sposób nawiązuje do fabuły "Powrotu". Jak się okazuje, jego stworzenie było sporym wyzwaniem – nie tylko artystycznym, ale i technicznym.

– Przedstawiając bohatera w pozycji embrionalnej, zależało nam na tym, aby pokazać jego ponowne narodziny. Dlatego Jan na plakacie jest zawieszony w nieokreślonej przestrzeni, połączony pępowiną z umownym wszechświatem.

Wykonanie zdjęcia było nie tylko artystycznym, ale przede wszystkim technicznym wyzwaniem. To efekt, którego nie dałoby się osiągnąć w programie graficznym. Stworzyliśmy specjalną konstrukcję, gdzie na wysokości kilku metrów umieściliśmy przezroczyste pleksi, które utrzymywało aktora na potrzeby sesji. Kluczowe było odpowiednie jej oświetlenie oraz charakteryzacja Bartka, dzięki czemu uzyskaliśmy efekt nie z tego świata – opowiada Poremba.

powrót serial canal+ kiedy premiera

W obsadzie serialu znajdują się m.in. Wojciech Mecwaldowski ("Juliusz"), Magdalena Walach ("Rojst"), Maria Dębska ("Stulecie Winnych") i Matylda Giegżno ("Klangor").

Scenarzystą "Powrotu" jest Krzysztof Rak ("Sztuka kochania", "Bogowie", "Boże Ciało"), a reżyserem Adrian Panek ("Pułapka", "Wilkołak"). W ekipie są także Karina Kleszczewska (zdjęcia), Daria Dwornik (scenografia) i Małgorzata Fudala (kostiumy).

Powrót – premiera serialu 15 kwietnia na CANAL+

REKLAMA