George R.R. Martin podał nowe szczegóły o spin-offach "Gry o tron". Znamy tytuł serialu o Corlysie Velaryonie

"Gra o tron" (Fot. HBO)

George R.R. Martin zdradził, nad jakimi spin-offami "Gry o tron" trwają teraz prace. W przygotowaniu jest wiele ciekawych tytułów – co ma szansę powstać oprócz "Rodu smoka"?

George R.R. Martin zaangażował się mocno w prace nad kolejnymi osłonami historii ze świata "Gry o tron". Prawdopodobnie ma to związek ze spadkiem jakości ostatnich sezonów tej produkcji – a wielu fanów (w tym i sam pisarz) jest przekonanych, że był to wynik tego, że nie słuchano wskazówek autora. Jakie seriale czekają nas oprócz nachodzącej premiery serialu "Ród smoka"?

Gra o tron – jakie spin-offy mają szansę powstać?

Martin przyznał na swoim blogu, że rzeczywiście angażuje się w produkcję, na czym cierpią "Wichry zimy". Zdradził również, że oprócz "Rodu smoka" mają szansę powstać nawet jeszcze trzy seriale aktorskie. Pisarz podał szczegóły na ich temat:

  • "The Sea Snake" – serial opowiadający o Corlysie Velaryonie, zwanym Wężem Morskim. To słynny handlarz i odkrywca, który podczas Tańca ze smokami zasiadał w Czarnej Radzie i służył królowej Rhaenyrze Targaryen jako Królewski Namiestnik. Co ciekawe, serial ten miał mieć inny tytuł: "Nine Voyages", ale jak tłumaczy pisarz, chciano uniknąć dwóch seriali z liczbami w nazwie. Pilotowy odcinek tworzy Bruno Heller, showrunner "Rzymu". Samego Corlysa Velaryona zobaczymy już w "Rodzie smoka", a wciela się w niego Steve Toussaint ("Bo to grzech").

gra o tron spin-offy wąż morski

"House of the Dragon" (Fot. HBO)

  • "10,000 Ships" skoncentruje się na legendarnej, dornijskiej księżniczce Nymerii, przywódczyni Rhoynarów. Tytułowe dziesięć tysięcy okrętów przypłynęło do Dorne, gdzie księżniczka wyszła za księcia Morsa Martella, umacniając tym samym jego pozycję. Za serial odpowiada showrunnerka Amanda Segel ("Impersonalni"), która dokończyła już wstępne szkice do serialu.
  • "Dunk & Egg" – roboczy tytuł trzeciego spin-offu, koncentrującego się na postaci Ser Duncana Wysokiego oraz przyszłego władny Westeros, Aegona V Targaryena. Akcja rozgrywa się na około 90 lat przed wydarzeniami znanymi z "Gry o tron". Za serial odpowiada Steve Conrad ("Patriota") i jak zapewnia pisarz, jest on bardzo zdeterminowany, by trzymać się materiału źródłowego.

    Pierwszy sezon ma być ekranizacją noweli "Błędny Rycerz", która znajduje się w zbiorze opowiadań "Opowieści z Siedmiu Królestw" ("Tales of Dunk and Egg"). Jak przyznał pisarz, "Dunk & Egg" na pewno nie będzie ostatecznym tytułem serialu. Obecnie twórcy wahają się pomiędzy dwoma tytułami: "A Knight of the Seven Kingdoms" i "The Hedge Knight".

Gra o tron – w planach także seriale animowane

A to nie wszystko, bo czekają nas także projekty animowane, choć tutaj George R.R. Martin nie był w stanie zdradzić zbyt wiele, poza zapewnieniem, że "wszystko toczy się bardzo szybko". Zdradził jednak, że jedna z przygotowywanych animacji nosi roboczy tytuł: "The Golden Empire". Serial przeniesie nas do krainy Yi Ti, znajdującej się na dalekim wchodzie Essos. Za animację odpowiada młody scenarzysta, którego nazwisko na chwilę obecną jest owiane tajemnicą.

Gra o tron spin-offy

"Ród Smoka" (Fot. HBO)

Poza serialem animowanym, który zostanie wypuszczony na HBO Max, wszystkie pozostałe produkcje będą emitowane na HBO. A kiedy możemy spodziewać się premiery "Ródu smoka"? Pisarz niedawno poinformował, że zdjęcia dobiegły już końca – konkretnej daty premiery wciąż jednak brak.

Premiera serialu Ród smoka w 2022 roku na HBO

REKLAMA