Piosenka "The Golden One" z "Wiedźmina" w pełnej wersji. Zobaczcie klip do hitu Jaskra z 2. sezonu serialu

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

W sezonie 2. "Wiedźmina" Jaskier wykonywał dwie piosenki i w końcu doczekaliśmy się klipu z pełną wersją "The Golden One", która opowiada o przygodach bohaterów z czasów 1. sezonu.

Oczywiście wszyscy pamiętają kultowe już "Grosza daj wiedźminowi" z 1. sezonu "Wiedźmina", a i rockowe "Burn Butcher Burn" mocno wpadało w ucho, dzięki całkowitej zmianie klimatu muzycznego. Jednak Jaskier (Joey Batey) zanucił także jeszcze jedną piosenkę: "The Golden One". I w końcu Netflix wypuścił jej pełną wersję.

Wiedźmin sezon 2 – pełna wersja The Golden One

Tak jak i za pozostałe utwory muzyczne, za ten również odpowiada odtwórca roli Jaskra. O czym nie wszyscy wiedzą, bo zazwyczaj aktorzy nie mają takich możliwości współtworzenia swoich postaci w serialach. Jednak Joey Batey jest nie tylko aktorem, ale także muzykiem, i zapewne dlatego ta niezwykła współpraca tak dobrze się układa.

"The Golden One" opowiada o przygodzie, którą widzieliśmy w 6. odcinku 1. sezonu "Wiedźmina", kiedy to Jaskier razem z Geraltem (Henry Cavill) wyrusza na polowanie na smoka. Wtedy także następuje burzliwe rozstanie pomiędzy przyjaciółmi oraz pomiędzy Geraltem i Yennefer (Anya Chalotra).

W filmie widzimy więc sceny z serialu, które wiążą się ściśle z tym, o czym śpiewa Jaskier, od Borcha Trzy Kawki i jego zerrikańskich wojowniczek, przez przekładanie bogactw nad ratowanie wymierającej rasy, po smutny wniosek złotego smoka/Borcha, który uświadamia wiedźmina i czarodziejkę, że łącząca ich miłość niekoniecznie jest szczera. Jak na ironię, w 2. sezonie jeden z pracowników portu, słysząc piosenkę Jaskra uważa, że nie może ona opowiadać prawdziwej historii, co doprowadza poetę do szału.

Co ciekawe, jest szansa, że piosenki Jaskra pojawią się także w innych serialach ze świata "Wiedźmina". Zgodnie z nieoficjalnymi informacjami w serialu "Wiedźmin: Rodowód krwi" zobaczymy scenę, w której Jaskier opowiada lub śpiewa w tawernie o historii, którą przedstawi prequel. W pewnym momencie występ przerwie elf, który podkreśli, że prawda o tych wydarzeniach jest inna.

A co z 3. sezonem "Wiedźmina"? Zdjęcia wkrótce startują – ekipa serialu ma pracować na kontynencie europejskim (w Południowym Tyrolu we Włoszech, a następnie w Słowenii i w Chorwacji) od początku marca do początku kwietnia, a potem prawdopodobnie przeniesie się do Wielkiej Brytanii. Zdjęcia do 3. sezonu mają zakończyć się pod koniec lipca lub na początku sierpnia. Showrunnerka zapowiedziała, że 3. sezon "Wiedźmina" ma pokazać więcej wątków LGBTQ+. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, nowe odcinki trafią na platformę w 2023 roku.

Wiedźmin jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA