Jon Bernthal jako skorumpowany gliniarz w zwiastunie "We Own This City" – serialu HBO i twórców "The Wire"

"Miasto jest nasze" (Fot. HBO)

Pojawił się zwiastun serialu Davida Simona i dawnej ekipy "The Wire". "We Own This City" opowie o korupcji w policji – z Jonem Bernthalem w jednej z głównych ról.

"We Own This City" to składająca się z sześciu odcinków produkcja limitowana HBO od Davida Simona i George'a Pelecanosa, twórców kultowego "The Wire". Serial, który zabierze nas z powrotem do Baltimore i opowie o korupcji w tamtejszej policji w ostatnich latach, będzie mieć premierę 25 kwietnia w USA i dzień później w Polsce na HBO oraz będzie dostępny na HBO Max.

We Own This City – zobaczcie zwiastun serialu HBO

Serial oparty jest na książce "We Own This City: A True Story of Crime, Cops and Corruption" dziennikarza Justina Fentona. Zobaczymy w nim historię wzlotów i ostatecznego upadku Baltimore Police Department's Gun Trace Task Force, na tle korupcji i upadku moralnego miasta, w którym polityka "zero narkomanii" i masowe aresztowania były cenione wyżej od prawdziwej pracy policyjnej.

W zwiastunie widzimy sierżanta Wayne'a Jenkinsa (Jon Bernthal, "Punisher"), centralną postać w sprawie przeciwko Gun Trace Task Force, który pracuje z Danielem Herslem (Josh Charles, "Żona idealna"), gliniarzem znanym ze swojej brutalności. Ich praca Gun Trace Task Force jest traktowana jako wojna z narkotykami, a samo to określenie pozwala policjantom na coraz to śmielsze, agresywne i przestępcze działania.

Z tym problemem mierzy się prokurator Nicole Steele (Wunmi Mosaku, "Kraina Lovecrafta") oraz Erika Jensen (Dagmara Domińczyk, "Sukcesja"), agentka FBI prowadząca śledztwo federalne przeciwko policjantom z Baltimore. W zwiastunie słyszymy zdanie, które bardzo dużo mówi o sytuacji, z jaką muszą się zmierzyć: "To nie jest Pablo Escobar. To jest policja".

W głównej obsadzie serialu znajdują się także Darrell Britt-Gibson, Rob Brown, Don Harvey, David Corenswet, Larry Mitchell, Ian Duff, Delaney Williams i Lucas Van Engen, a gościnnie pojawią się m.in. Treat Williams, Jermaine Crawford i Domenick Lombardozzi. Reżyserem całości jest Reinaldo Marcus Green ("King Richard").

Premiera We Own This City 26 kwietnia na HBO

REKLAMA