Tom Hiddleston i Claire Danes polują na potwora w "The Essex Serpent" – data premiery i zdjęcia z serialu

"The Essex Serpent" (Fot. AppleTV+)

Tom Hiddleston powróci na mały ekran już niebawem w osadzonym w wiktoriańskiej Anglii serialu "The Essex Serpent". Towarzyszyć mu będzie Claire Danes – zobaczcie zdjęcia.

Sześcioodcinkowy serial "The Essex Serpent" to ekranizacja dziejącej się w wiktoriańskiej Anglii książki Sarah Perry o tym samym tytule. Pierwsze dwa odcinki trafią na platformę Apple TV+ 13 maja, ale już teraz możecie zobaczyć zdjęcia.

Tom Hiddleston i Claire Danes w The Essex Serpent

Claire Danes ("Homeland") zagra młodą wdowę Corę, która po uwolnieniu się z pełnego przemocy małżeństwa przenosi się z Londynu do małej wioski w Essex. Tam zaczyna się interesować miejscowym przesądem o powrocie mitycznego stwora znanego jako Essex Serpent. Nawiązuje tam zaskakującą więź z wiejskim pastorem i liderem lokalnej społeczności, Willem (Tom Hiddleston, "Loki"), ale kiedy dochodzi do tragedii, miejscowi oskarżają ją, że to ona przyciągnęła stwora.

the essex serpent tom hiddleston serial apple TV+ kiedy premiera

"The Essex Serpent" (Fot. AppleTV+)

the essex serpent tom hiddleston serial apple TV+ kiedy premiera

"The Essex Serpent" (Fot. AppleTV+)

W obsadzie znajdują się także m.in. Frank Dillane ("Fear the Walking Dead"), Clémence Poésy ("The Tunnel") oraz Hayley Squires ("Collateral"). Serial reżyseruje Clio Barnard ("The Selfish Giant"), a główną scenarzystką jest Anna Symon ("Deep Water").

The Essex Serpent – premiera 13 maja na Apple TV+

REKLAMA