"Candy" – zwiastun i data premiery serialu true crime. Jessica Biel jako mordercza sąsiadka z piekła rodem

"Candy" (Fot. Hulu)

Już w maju Jessica Biel jako Candy Montgomery dokona okrutnej zbrodni za pomocą siekiery. Serial Hulu przedstawi historię zbrodni sprzed lat, a do sieci właśnie trafił zwiastun.

"Candy" to pięcioodcinkowy serial platformy Hulu, przedstawiający historię prawdziwej zbrodni, do której doszło w Teksasie w 1980 roku. Pierwszy odcinek zostanie pokazany w USA 9 maja, a kolejne będą pojawiać się codziennie po jednym. Finał planowany jest na 13 maja – dokładnie wtedy przed ponad 40 laty doszło do przedstawionej w serialu zbrodni.

Candy – zwiastun serialu true crime z Jessicą Biel

Candy Montgomery (Jessica Biel, "The Sinner") jest zwykłą gospodynią domową, której życie wydaje się godne pozazdroszczenia – dobry mąż, dwoje dzieci, ładny dom. Jednak skrycie w niej narasta niezadowolenie z własnego życia, które w końcu osiąga kulminację w jednym strasznym akcie przemocy. W 1980 roku doszło do zbrodni, która wstrząsnęła miasteczkiem. Candy nawiązała romans z mężem swojej najlepszej przyjaciółki Betty (Melanie Lynskey, "Castle Rock"), a następnie zamordowała kobietę za pomocą siekiery.

W roli męża Betty, Pata, wystąpi Timothy Simons ("Veep"), zaś męża Betty, Alana, zagra Pablo Schreiber ("Amerykańscy bogowie"). Do obsady należy również m.in. Raúl Esparza ("Hannibal"), którego zobaczymy w roli prawnika.

Serial tworzą Robin Veith ("Mad Men", "The Act") i Nick Antosca ("The Act", "Channel Zero"), a reżyseruje Lesli Linka Glatter ("Homeland"). Pierwotnie Candy miała zagrać Elisabeth Moss, ale zrezygnowała z powodu konfliktu w harmonogramach.

To nie jedyna telewizyjna produkcja na temat zbrodni Candy Montgomery – w tym roku zobaczymy również serial "Love & Death", który pokaże HBO Max. Jego twórcą jest David E. Kelley ("Wielkie kłamstewka", "Od nowa"), a w rolach Candy i Betty wystąpią Elizabeth Olsen i Lily Rabe.

Candy – premiera serialu 9 maja w USA

REKLAMA