Jakie seriale zobaczymy w najbliższym tygodniu? "Bridgertonowie", "Minx", "Pachinko" i inne premiery

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Przed nami serialowy tydzień, który będzie należał przede wszystkim do "Bridgertonów". Hit Netfliksa wraca z nowym romansem i nowymi bohaterami. Co jeszcze warto obejrzeć?

Ten tydzień w serialach rozpocznie się od premiery komediodramatu "Minx" na HBO Max – która, miejmy nadzieję, tym razem już się odbędzie. Oprócz tego czekają nas m.in. nowi "Bridgertonowie", "Pachinko" i "Atlanta", której 3. sezon niestety na razie nie pojawi się w polskim streamingu. Ten sam problem dotyczy serialu "Halo".

Minx (nowość) – 22 marca na HBO Max Polska

"Minx" to komediodramat HBO Max, którego akcja osadzona jest w Kalifornii w latach 70. i skupia się na historii powstania pierwszego magazynu erotycznego dla kobiet. Młoda, nadgorliwa feministka, której pomysły do tej pory wszędzie odrzucano, zaczyna go wydawać z pomocą niskobudżetowego wydawcy, będącego zarazem dystrybutorem porno. Wkrótce oboje trafiają w sam środek wojny kulturowej. W rolach głównych występują Olivia Lovibond ("Elementary") i Jake Johnson ("New Girl"), twórczynią jest Ellen Rapoport ("Desperados").

Atlanta (sezon 3) – 24 marca w USA

"Atlanta" wraca z 3. sezonem, niestety na razie tylko za oceanem. W nowych odcinkach zobaczymy, jak Earn (Donald Glover), Alfred/Paper Boi' (Brian Tyree Henry), Darius (LaKeith Stanfield) i Van (Zazie Beetz) podróżują po Europie w ramach trasy koncertowej i starają się oswoić zarówno z nowym otoczeniem, jak i sukcesem, który odnoszą. Typowe dla serialu surrealistyczne sceny będą rozgrywać się w zupełnie innych okolicznościach niż do tej pory – wśród miejscówek, które zobaczymy w 3. sezonie "Atlanty", znajdują się Londyn, Amsterdam i Paryż.

Halo (nowość Paramount+) – 24 marca w USA

"Halo" to serial Paramount+ na podstawie popularnej gry. Akcja osadzona jest w przyszłości, w XXVI wieku. Ludzkość toczy walkę z Przymierzem obcych. Głównym bohaterem serialu jest Master Chief, genetycznie ulepszony żołnierz który wraz ze swoim elitarnym oddziałem walczy z kosmitami. Jego działania wspiera system sztucznej inteligencji – Cortana. Serialowe "Halo" ma w sobie łączyć pogłębione historie osobiste z akcją, przygodą i bogato wyobrażoną wizją przyszłości. Master Chiefa zagra Pablo Schreiber ("Amerykańscy bogowie"), a głosu Cortanie użyczy Jen Taylor ("RWBY"). W obsadzie jest też m.in. Natascha McElhone ("Californication").

Bridgertonowie (sezon 2) – 25 marca na Netfliksie

"Bridgertonowie" wracają z 2. sezonem, który skupi się na poszukiwaniach żony przez Anthony'ego (Jonathan Bailey). Motywowany rodzinnym obowiązkiem, najstarszy z rodzeństwa Bridgertonów długo nie trafia na debiutantkę, która spełniałaby jego wyśrubowane standardy, dopóki w jego życiu nie pojawiają się siostry Sharma – Edwina (Charithra Chandran, "Alex Rider") i Kate (Simone Ashley, "Sex Education"). Kiedy Anthony zaczyna zabiegać o względy Edwiny, Kate odkrywa prawdziwą naturę jego intencji – miłość nie jest wysoko na liście jego priorytetów – i postanawia zrobić wszystko, żeby powstrzymać ten związek. Słowne przepychanki pomiędzy Anthonym i Kate jedynie ich do siebie przybliżają, komplikując sprawy.

Pachinko (nowość) – 25 marca na Apple TV+

Pachinko" to serial Apple TV+ na podstawie książki Min Jin Lee, będący kroniką nadziei i marzeń rodziny koreańskich imigrantów z czterech pokoleń, którzy opuszczają swoją ojczyznę w niestrudzonym dążeniu do przetrwania i rozwoju. Saga rozpoczyna się w Korei Południowej na początku XX wieku i jest opowiadana z perspektywy niezwykłej matriarchini, Sunji, która triumfuje wbrew wszelkim przeciwnościom losu. Jej historia zostaje zestawiona z losami jej wnuka, Solomona, w latach 80. Akcja dzieje się w Korei, Japonii i Ameryce. W obsadzie są m.in. laureatka Oscara Youn Yuh-jung ("Minari"), Lee Min-ho ("Gangnam Blues"), Jin-ha ("Devs") i Jimmi Simpson ("Westworld"). Showrunnerką jest Soo Hugh ("Terror").

REKLAMA