Jakie seriale zobaczymy w najbliższym tygodniu? "Odwilż", "Moon Knight", "Kulawe konie" i inne premiery

"Odwilż" (Fot. HBO Max/Adam Golec)

Przed nami znów bardzo dużo nowych seriali. Podczas gdy na HBO Max zadebiutuje polska "Odwilż", Apple TV+ stawia na "Kulawe konie", a na Prime Video pojawi się "Wolf Like Me".

Ten tydzień zacznie się od spóźnionej polskiej premiery "DMZ", a zakończy się premierą nakręconego na Wyspach Owczych serialu "Trom". W międzyczasie czeka nas m.in. "Odwilż", "Moon Knight", "Kulawe konie" i być może też "Julia" od HBO Max – jeśli uda jej się dotrzeć do Polski.

DMZ (nowość) – 28 marca na HBO Max

"DMZ" dotrze do Polski w poniedziałek 28 marca. Jest to składający się z czterech odcinków serial limitowany HBO Max na podstawie komiksu Briana Wooda i Riccarda Burchiellego. Akcja dzieje się w przyszłości, podczas drugiej wojny secesyjnej w USA. Manhattan zamienił się w strefę zdemilitaryzowaną (aka DMZ), zniszczoną i odizolowaną od reszty świata. Sanitariuszka Alma (Rosario Dawson, "Daredevil") poszukuje zaginionego syna – mierząca się z gangami, milicją, demagogami i watażkami kobieta staje się symbolem nadziei w krainie bezprawia. Showrunnerem jest Roberto Patino ("Synowie Anarchii", "Westworld"), a pilotowy odcinek wyreżyserowała Ava DuVernay ("Selma", "Jak nas widzą").

The Girl From Plainville (nowość Hulu) – 29 marca w USA

"The Girl From Plainville" to serial Hulu opowiadający głośną prawdziwą historię Michelle Carter (Elle Fanning, "Wielka") i "SMS-owego samobójstwa" z jej udziałem. W 2014 roku Carter zachęcała w SMS-ach do samobójstwa swojego chłopaka Conrada Roya (Colton Ryan). Roy zakończył życie, wdychając tlenek węgla. Carter została uznana za winną przez ławę przysięgłych w 2017 roku, a następnie odsiedziała 11 miesięcy i 12 dni z 15-miesięcznego wyroku, zanim została zwolniona przedterminowo za dobre zachowanie. Serial tworzą Liz Hannah ("Mindhunter", "The Dropout") i Patrick Macmanus ("Dr. Death", "Homecoming").

Moon Knight (nowość Disney+) – 30 marca w USA

"Moon Knight" to kolejny serial Marvela i Disney+. W głównej roli pojawi się Oscar Isaac ("Sceny z życia małżeńskiego") jako Marc Spector, aka Moon Knight – były żołnierz marines, który cierpi na dysocjacyjne zaburzenie tożsamości. Bohater ma niezwykłe umiejętności, pochodzące prosto od egipskiego boga Księżyca, Khonshu. Głównego antagonistę gra Ethan Hawke ("Ptak dobrego Boga"), w obsadzie jest także m.in. May Calamawy ("Ramy"). Głównym scenarzystą jest Jeremy Slater ("The Umbrella Academy", "Egzorcysta")

Julia (nowość HBO Max) – 31 marca w USA

"Julia" to kolejna nowość HBO Max, której polskich losów w tym momencie nie znamy. Serial pokaże nam życie kucharki Julii Child (Sarah Lancashire, "Happy Valley") i jej popularny program "The French Chef", zgłębiając jednocześnie kluczowy okres w historii Ameryki – pojawienie się telewizji publicznej jako nowej instytucji społecznej, feminizm i ruch praw kobiet, a także naturę sławy i kulturową ewolucję Ameryki. Będzie to także portret kochającego się małżeństwa, w którym zmienia się dynamika władzy. Męża Julii zagra David Hyde Pierce ("Frasier"), w obsadzie są też m.in. Judith Light ("Transparent"), Isabella Rossellini ("Agentka o stu twarzach") i James Cromwell ("Sukcesja"). Showrunnerem jest Chris Keyser ("Tyrant", "The Society").

How We Roll (nowość CBS) – 31 marca w USA

"How We Roll" to serial komediowy CBS, w którym zobaczymy świat bowlingu. W głównej roli wystąpi Pete Holmes ("Crashing") jako Tom Smallwood, stoicki mąż i tata z Midwestu, który po tym jak zostaje zwolniony z pracy w fabryce podejmuje decyzję o spełnieniu swojego marzenia o zostaniu zawodowym graczem w kręgle. W obsadzie są też m.in. Katie Lowes, Chi McBride, Julie White i Mason Wells.

Odwilż (nowość) – 1 kwietnia na HBO Max

"Odwilż" to pierwszy polski serial HBO Max, co daje nadzieję, że premiera tym razem odbędzie się zgodnie z planem. Akcja dzieje się w Szczecinie na przełomie zimy i wiosny. W lodowatej wodzie na brzegu Odry znalezione zostaje ciało młodej kobiety. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi Katarzyna Zawieja (Katarzyna Wajda, "Kruk"), trzydziestokilkuletnia policjantka, która nie daje łatwo za wygraną. Szybko okazuje się, że w śledztwie nie chodzi wyłącznie o zabójstwo – niedługo przed śmiercią kobieta urodziła dziecko. Pytanie, gdzie ono się znajduje i czy w ogóle żyje? Serial reżyseruje Xawery Żuławski ("Chaos", "Wojna polsko-ruska"), a scenarzystką Marta Szymanek ("Wataha").

Kulawe konie (nowość) – 1 kwietnia na Apple TV+

"Kulawe konie" to 6-odcinkowy serial szpiegowski Apple TV+ na podstawie książki Micka Herrona. Zobaczymy w nim Gary'ego Oldmana ("Czas mroku") w roli Jacksona Lamba, lidera grupki szpiegów MI5, zdegradowanych do tzw. Slough House, czyli wydziału na wygnaniu, z którego już praktycznie nie da się wyjść i zrobić wymarzonej kariery. Szpiedzy ze Slough House określani są jako Kulawe Konie, a ich praca koncentruje się tylko na nudnej, papierkowej robocie. Jednak przypadek sprawia, że znowu będą mieli możliwość udowodnić, że są coś warci. W obsadzie są też m.in. Kristin Scott Thomas ("Czas mroku"), Jonathan Pryce ("Gra o tron"), Jack Lowden ("Dunkierka") i Olivia Cooke ("Ród smoka"). Scenarzystą Will Smith ("Veep"), a reżyserem James Hawes ("Penny Dreadful", "Black Mirror").

Informator (nowość) – 1 kwietnia na HBO Max

"Informator" to z kolei węgierska nowość HBO Max – szpiegowska produkcja z akcją osadzoną w 1985 roku. Geri (Gergely Váradi) wyjeżdża na studia. Nie może się doczekać imprezowania i poznawania nowych dziewczyn, a poza tym dołącza do grupy radykałów kierowanej przez charyzmatycznego Szávę (Márton Patkós). Ale Geri ma sekret – jest tajnym informatorem państwa komunistycznego, zmuszonym do szpiegowania nowych przyjaciół, aby ocalić własnego brata. Nowe życie zmusza go do zastanowienia się, po której stronie chce być, a tymczasem Száva orientuje się, że w ich gronie jest wtyka. Serial tworzy Bálint Szentgyörgy.

Wolf Like Me (serial Peacock) – 1 kwietnia na Prime Video

Z opoźnieniem do Polski dotrze "Wolf Like Me", serial Peacock, który będziecie mogli obejrzeć na Prime Video. Produkcja autorstwa Abe'a Forsythe'a ("Małe potworki"), będąca połączeniem komedii romantycznej z horrorem, opowie o parze, w której każde ma duży bagaż emocjonalny. On jest prawdziwym wrakiem po śmierci żony, ona ma sekret, którym nie potrafi podzielić się z nikim. W głównych rolach występują Josh Gad ("Avenue 5") i Isla Fisher ("Arrested Development").

The Last Bus (nowość) – 1 kwietnia na Netfliksie

"The Last Bus" to młodzieżowa nowość Netfliksa, będąca połączeniem komedii i sci-fi. W serialu poznamy grupkę bardzo różniących się od siebie uczniów, którzy podczas szkolnej wycieczki stają się nieprawdopodobnymi bohaterami, kiedy apokalipsa robotów niszczy resztę ludzkości. W obsadzie obok młodych aktorów znajdują się m.in. Robert Sheehan ("The Umbrella Academy") i Tom Basden ("After Life"). Twórcą jest Paul Neafcy ("PrankMe").

Trom (nowość) – 3 kwietnia na Viaplayu

"Trom" to z kolei nowość Viaplaya – 6-odcinkowy serial kryminalny nakręcony na Wyspach Owczych. Serial opowie o dziennikarzu, który nagle otrzymuje wiadomość od młodej kobiety z Wysp Owczych, która twierdzi, że jest jego córką, a jej życie jest w niebezpieczeństwie. Główną rolę gra Ulrich Thomsen ("Banshee", "Czarna lista"), a twórcami są Torfinnur Jákupsson i Donna Sharpe. Serial oparty jest na książkach Jógvana Isaksena, pisarza pochodzącego z Wysp Owczych.

REKLAMA