Czy Eloise i Penelope pogodzą się w 3. sezonie? Ekipa "Bridgertonów" komentuje emocjonalną scenę z finału

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

2. sezon "Bridgertonów" mocno poróżnił Penelope i Eloise. Czy bohaterki kiedykolwiek się pogodzą? Showrunner i aktorki opowiedzieli o przejmujących scenach z finału. Spoilery!

W 2. sezonie serialu "Bridgertonowie" Eloise w końcu odkrywa, kto jest tajemniczą Lady Whistledown. Ale zamiast ulgi przeżywa ogromne rozczarowanie, że to jej najlepsza przyjaciółka niszczy życie jej i jej rodziny. Showrunner Chris Van Dusen oraz aktorki, Nicola Coughlan (Penelope) i Claudia Jessie (Eloise) opowiedzieli więcej o tym przejmującym momencie.

Bridgertonowie sezon 2 – kłótnia Eloise i Penelope

W finałowym odcinku Eloise niespodziewanie zauważa, jak Penelope trafnie widzi i komentuje to, co dzieje się na balu. W tajemnicy przeszukuje pokój przyjaciółki i odkrywa schowanie pieniądze. Gdy konfrontuje się z Penelope, ta próbuje zaprzeczać, ale po chwili pęka i przyznaje się do wszystkiego. Scena dosłownie łamie serce – i tak miało być. Showrunner serialu, Chris Van Dusen, przyznał w rozmowie z Entertainment Weekly, że chciał, aby była jak najbardziej "brutalna".

– Ta kłótnia pomiędzy nimi jest brutalna i wyniszczająca, dokładnie taka, jak chciałem. (...) Ta kłótnia to jedna z moich ulubionych scen, ponieważ to jazda bez trzymanki sama w sobie. Występy Nicoli i Claudii są po prostu nie z tego świata.

Bridgertonowie sezon 2 Eloise

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

Nicola Coughlan i Claudia Jessie w rozmowie z ET przyjrzały się bliżej przyjaźni bohaterek. Serialowa Penelope ma nadzieję, że wszystko uda się rozwiązać:

– One muszą [się pogodzić]. Muszą, ponieważ złamałoby mi to serce [gdyby tego nie zrobiły]. Myślę też, że w takich długich i zażyłych przyjaźniach są momenty, kiedy walczycie i kiedy musicie uczyć się i dorastać. Ale myślę, że Penelope musi przeprosić.

Claudia Jessie powiedziała, że ten moment z finału był niezwykle intensywny, bo zawiera mnóstwo emocji.

– [Ten moment] jest ogromny i niezwykle intensywny. To nie jest po prostu pojedynek na wrzaski, to jest naprawdę intensywne, bo jest wiele do rozpakowania. Samo istnienie Lady Whistledown wystarczy, by wrogowie pytali: "Ale o co chodzi?". Ale do tego dochodzi fakt, że Penelope obserwuje swoich wrogów, którzy przez cały sezon kombinują, otrzymują powiadomienia od królowej, ona widziała to wszystko. Pisała o swojej rodzinie, wie, że Eloise była jej pomocnikiem, ponieważ spotykały się, rozmawiały i plotkowały, a potem Penelope umieszczała to w swoim felietonie. Myślę więc, że wiele jeszcze pozostało do rozpakowania.

Bridgertonowie sezon 2 nicola couglan

"Bridgertonowie" (Fot. Netflix)

W 3. sezonie "Bridgertonów" będziemy mieć więc ciekawą dynamikę. Eloise może starać się utrudnić życie Penelope. A jeżeli przypuszczenia części fanów się potwierdzą, i sezon 3 skoncentruje się na historii Colina (Luke Newton) i Penelope, przyjaciółki będą musiały jeszcze nie raz się skonfrontować.

"Bridgertonowie" mają obecnie zamówienie na dwa kolejne sezony oraz spin-off o królowej Charlotte (Golda Rosheuvel). W oczekiwaniu na informacje o 3. sezonie zachęcamy do przeczytania naszej recenzji 2. sezonu "Bridgertonów".

Bridgertonowie – sezon 2 dostępny na Netfliksie

REKLAMA