Oficjalnie: Disney+ wystartuje w Polsce w czerwcu. Poznajcie cennik i pierwsze szczegóły oferty platformy

Fot. Disney+

Disney podał polską datę startu platformy Disney+. Ile będzie kosztować miesięczna subskrypcja? Jakie seriale na pewno pojawią się na starcie? Poznajcie cennik i szczegóły oferty.

To już pewne i oficjalne: należąca do The Walt Disney Company platforma streamingowa Disney+ wystartuje w Polsce 14 czerwca. Co wiemy o ofercie serwisu?

Disney+ – ile to kosztuje? Poznajcie cennik serwisu

Przede wszystkim Disney podał cenę subskrypcji: wyniesie ona 28,99 zł miesięcznie lub 289,90 zł w przypadku opłaty rocznej. O żadnych dodatkowych promocjach w tym momencie nic nie wiemy, nie podano także informacji, czy Polacy będą mogli liczyć na okres próbny (z tego jednak platformy coraz częściej rezygnują).

disney+ w Polsce kiedy będzie oferta cennik co oglądać

"The Mandalorian" (Fot. Disney+)

Użytkownicy Disney+ będą mogli korzystać z serwisu nawet na czterech urządzeniach naraz. Przy wybranych tytułach będą mieć dostęp do funkcji IMAX Enhanced. Jednocześnie dostaną możliwość nieograniczonej liczby pobrań nawet na dziesięciu urządzeniach, a także będą mogli ustawić do siedmiu profili, w tym profil dziecięcy, który pozwala na dostęp do treści ograniczonych ze względu na wiek odbiorców.

Disney+ – oferta. Jakie seriale i filmy zobaczymy?

A co będzie można obejrzeć na Disney+? Na pewno możemy liczyć na seriale i filmy Pixara, Marvela, National Geographic, ze świata "Gwiezdnych wojen", a także tytuły 20th Century Studios, FX czy Searchlight, występujące pod marką Star.

W Polsce pojawią się takie tytuły jak "The Mandalorian" i "Księga Boby Fetta" ze świata "Gwiezdnych wojen", najnowszy serial Marvela "Moon Knight" z Oscarem Isaakiem, a także nominowany do Oscara film "Shang-Chi i legenda dziecięciu pierścieni" z Simu Liu i Awkwafiną. Zapowiedziane zostały również tytuły ze studia Disneya i Pixara, w tym animacja "Luca", "Encanto" i "Cruella" z Emmą Stone.

disney+ w Polsce kiedy będzie oferta cennik co oglądać

"Chirurdzy" (Fot. ABC)

Jeśli chodzi o seriale, nie zabraknie kultowych tytułów, obecnie emitowanych w Polsce na kanale FOX, jak "Simpsonowie" czy "Chirurdzy". National Geographic przedstawi m.in. serial dokumentalny "The World According To Jeff Goldblum".

Pełnej oferty Disney+ w tym momencie nie znamy, nie mamy też pewności, czy nie będzie opóźnień w polskich datach premier, jak w przypadku HBO Max. Wiele jednak wskazuje, że oprócz produkcji oryginalnych Disney+ to właśnie na tej platformie "odnajdą się" serialu Hulu czy FX, których premiery od miesięcy omijają Polskę.

Tego lata Disney+ ma wystartować w 42 krajach i 11 terytoriach, a to oznacza, że może być jak z HBO Max – zanim zaczniemy oglądać wszystko równo z resztą świata, czeka nas trochę chaosu, niepewności i pytań o polskie daty premier.

REKLAMA