"Lśniące dziewczyny" – Elisabeth Moss rozwiązuje tajemnicę morderstwa w zwiastunie thrillera Apple TV+

"Lśniące dziewczyny" (Fot. Apple TV+)

Już w kwietniu Elisabeth Moss rozpocznie pościg za mordercą w serialu Apple TV+. Thriller "Lśniące dziewczyny" zobaczymy pod koniec miesiąca, a już teraz zaprezentowano zwiastun.

"Lśniące dziewczyny" to ośmioodcinkowy thriller, którego premierę zaplanowano na 29 kwietnia. Tego dnia na platformie Apple TV+ pojawią się pierwsze trzy odcinki, a kolejne będą pokazywane co tydzień. W sieci właśnie pojawił się zwiastun, który zapowiada pełną napięcia historię.

Lśniące dziewczyny – Elisabeth Moss w zwiastunie

Serial to adaptacja bestsellerowej książki Lauren Beukes z 2013 roku. Główną bohaterką jest Kirby Mazrachi (Elisabeth Moss, "Opowieść podręcznej"), archiwistka chicagowskiej gazety, której dziennikarskie ambicje zostały wstrzymane po traumatycznym napadzie. Kiedy Kirby dowiaduje się, że niedawne morderstwo jest podobne do tego, co ją spotkało, nawiązuje współpracę z doświadczonym, ale mającym problemy reporterem Danem Velazquezem (Wagner Moura, "Narcos"), aby odkryć tożsamość napastnika. Oboje uświadamiają sobie, że te sprawy są ze sobą nierozerwalnie związane, a ich własne osobiste traumy oraz "zamazana rzeczywistość" Kirby sprawiają, że jej napastnik pozostaje o krok przed nimi.

Jednym z ważnych punktów serialu, który ma zaginać rzeczywistość i jest określany mianem metafizycznego thrillera, ma być relacja Kirby i Dana. Jak podaje Deadline, Elizabeth Moss zdradziła co nieco na temat postaci Wagnera Moury podczas TCA Press Tour.

– To, co postać Dana, którą gra Wag [Wagner Moura], reprezentuje wobec Kirby i w serialu, to – nie wdając się w zbytnie spoilery – pierwsza osoba, która jest tak samo zainteresowana tą sprawą jak ona. On jest pierwszą osobą, która dostrzega, że są morderstwa, które nie zostały wyjaśnione, widzi, że coś się dzieje, i jest tak samo zainteresowana śledztwem jak ona. I jest pierwszą osobą, która nie uważa, że ona jest szalona.

On nie jest jeszcze do końca pewien, co dokładnie się dzieje, ale słucha jej. Myślę, że dla ofiar traumatycznych przeżyć bycie wysłuchanym jest bardzo ważne i ma ogromne znaczenie. I to właśnie Dan wnosi do świata Kirby, co moim zdaniem jest naprawdę ważne.

W serialu wystąpią również m.in. Phillipa Soo ("Dopesick", "Hamilton"), Amy Brenneman ("Pozostawieni") oraz Jamie Bell ("Turn"). Za scenariusz Silka Luisa ("Strange Angel"), a w ekipie producentów znajdują się także Lauren Beukes, Elisabeth Moss i Leonardo DiCaprio. Moss zajęła się również reżyserią pilotowego odcinka.

Lśniące dziewczyny – premiera 29 kwietnia na Apple TV+

REKLAMA