Czy "Wychowane przez wilki" wrócą z 3. sezonem? Twórca pracuje nad scenariuszem, a co z zamówieniem?

"Wychowane przez wilki" (Fot. HBO Max)

2. sezon "Wychowanych przez wilki" pozostawił wiele pytań. Twórca serialu, Aaron Guzikowski, pracuje już nad 3. sezonem, pomimo braku oficjalnego zamówienia kontynuacji.

Serial "Wychowane przez wilki" zakończył 2. sezon zwrotem akcji, a widzowie mają wiele pytań o Marcusa (Travis Fimmel), Matkę (Amanda Collin), Ojca (Abubakar Salim) i oczywiście o przyszłość dzieci. Pomimo że HBO Max na chwilę obecną nie złożyło zamówienia na 3. sezon serialu, jego twórca Aaron Guzikowski pracuje nad scenariuszem kontynuacji i zdradza, o czym on będzie.

Wychowane przez wilki sezon 3 – co z kontynuacją?

Zachowanie Aarona Guzikowskiego może wydawać się zaskakujące, skoro 3. sezon nie ma żadnego zamówienia. Jeżeli go nie dostanie, cała jego praca pójdzie na marne. Jednak, jak zaznaczył showrunner w rozmowie z serwisem Collider, to jest kwestia przygotowania się, jeżeli takie zamówienie nagle się pojawi.

– Kto wie, czy dostaniemy zamówienie na produkcję, czy nie, dojdziemy go tego punktu. Ale muszę kontynuować pracę, ponieważ jeżeli [3. sezon] zostanie zamówiony – nie mamy materiału źródłowego, więc muszę nadal pisać.

Wychowane przez wilki sezon 3 powstaje scenariusz

"Wychowane przez wilki" (Fot. HBO Max)

Aaron Guzikowski powiedział, że jest bardzo zaangażowany w ten świat i dopóki będzie szansa na jego kontynuację, do tego momentu będzie pracował. W rozmowie z Entertainment Weekly twórca zdradził, czego możemy się spodziewać po 3. sezonie. Z wiadomych względów, autor nie chciał powiedzieć, czy Marcus nadal żyje. Ujawnił za to, że w kontynuacji zgłębiona zostanie relacja Ojca, Matki i Babci oraz pojawić się może potencjalny trójkąt miłosny w gronie androidów.

– Cóż, nie mogę o tym mówić konkretnie, ale generalnie podoba nam się idea relacji maszyn z innymi maszynami, ponieważ zawsze rozmawiamy o ludziach i naszej relacji z technologią. Ale to naprawdę interesujące, zacząć myśleć o tych wszystkich różnych elementach technologii, o tym, jak siebie traktują, ponieważ jest to tak ciekawe, jak ludzie, różne rodzaje ludzi, to, jak my postrzegamy siebie nawzajem, i że androidy też by to robiły. I pod pewnymi względami naśladowałyby nas. Pod pewnymi względami jednak tego nie zrobią. Myślę, że to fascynujące. To jest zdecydowanie coś, co zamierzamy zgłębić.

Dodał także, że poszczególne elementy scenariusza nadal ulegają zmianie, ale sam plan i sens historii jest już dawno opracowany, co sugeruje, że ma on pomysły wykraczające poza ewentualny 3. sezon serialu.

Wychowane przez wilki są dostępne na HBO Max

REKLAMA