Jakie nowe seriale zobaczymy w kwietniu na CANAL+? "Powrót", "Policjant", "Cargo", "Polityka" i inne premiery

"Policjant" (Fot. BBC)

W kwietniu na CANAL+ zadebiutuje polski "Powrót". Pojawi się też "Policjant" z Martinem Freemanem, fińskie "Cargo" i kilka innych seriali – sprawdźcie listę premier.

CANAL+ przedstawił swoją listę premier na kwiecień. Oprócz polskiego "Powrotu" z Bartłomiejem Topą obejrzymy m.in. nowe seriale z Davidem Tennantem i Martinem Freemanem. Na liście jest również serialowa wersja "Polityki" Patryka Vegi oraz kolejne europejskie produkcje, jak włoska "Anna" czy fiński thriller "Cargo".

W 80 dni dookoła świata – serial już dostępny

"W 80 dni dookoła świata" to najnowsza adaptacja powieści Juliusza Verne'a o podróży angielskiego dżentelmena, który założył się, że okrąży kulę ziemską w 80 dni. Wtedy, w drugiej połowie XIX wieku, bez samolotów nie było to takie proste. A stawka była wysoka – 20 tys. funtów, o które się założono, to dziś byłoby niemal 2,5 mln funtów. Świat też był znacznie bardziej niebezpieczny. W głównej roli Phileasa Fogga występuje David Tennant ("Doktor Who", "Broadchurch"), a na przestrzeni ośmiu odcinków pojawiają się postacie historyczne, jak prezydent Francji Adolphe Thiers, kochanka królów Jane Digby czy pierwszy czarnoskóry szeryf Bass Reeves. Muzykę współtworzył laureat Oscara Hans Zimmer ("Król Lew", "Diuna"). Premiera miała miejsce 3 kwietnia na CANAL+ Premium, kolejne odcinki możecie oglądać w niedziele o godz. 13:15 i w poniedziałki na CANAL+ online.

Polityka – serial już dostępny

"Polityka" to serialowa wersja kontrowersyjnej fabuły Patryka Vegi pokazującej w krzywym zwierciadle postacie i wydarzenia, o których było głośno w ostatnich latach w polskim światku politycznym. W czteroodcinkowej wersji dokładniej niż w kinie poznajemy bohaterów, w których bez trudu rozpoznajemy tych znanych nam z pierwszych stron gazet czy telewizyjnych wiadomości – panią premier, kontrowersyjną posłankę, prezesa partii, głośnego kapłana, ministra obrony i jego młodego pomocnika. W głównych rolach Ewa Kasprzyk ("Kogel-Mogel"), Iwona Bielska ("Wesele"), Andrzej Grabowski ("Świat według Kiepskich"), Zbigniew Zamachowski ("Zawrócony"), Janusz Chabior ("Służby specjalne") i Antek Królikowski ("Bad Boy"). Premiera miała miejsce 3 kwietnia na Ale kino+, kolejne odcinki w niedziele o godz. 20:10. Całość jest już dostępna na CANAL+ online.

Cargo – premiera 6 kwietnia

"Cargo" (w oryginale "Rahti") to ośmioodcinkowy fiński thriller pokazujący z różnych perspektyw problem uchodźców, a także często towarzyszący mu handel ludźmi. Towarzyszymy uciekającej z Erytrei rodzinie, która zostaje rozdzielona, śledzimy akcję w Helsinkach, gdzie kradzież samochodu pełnego ludzi powoduje poważne kłopoty, i obserwujemy zmagania pani adwokat opiekującej się porzuconymi dziećmi. Twórcą jest Matti Kinnunen ("Miss Blue Jeans"), a w głównych rolach występują Evelyn Rasmussen Osazuwa ("Wisting"), Oona Airola ("Kraina nadziei"), Alain Azerot ("Józefinka") i Johannes Holopainen ("Siła przyzwyczajenia"). Premiera w środę 6 kwietnia na Ale kino+ i następnego dnia w serwisie CANAL+ online.

Anna – premiera 11 kwietnia

"Anna" to sześcioodcinkowy włoski serial, opowiadający o 13-letniej dziewczynce z Sycylii, która wyrusza w długą podróż w postapokaliptycznym świecie. Zniszczone i opuszczone miasta, spalone pola, tajemnicze lasy – to wszystko trzeba minąć, by odnaleźć porwanego brata. Jedynym wsparciem Anny jest notes, w którym mama zapisała jej instrukcje jak przeżyć. Tyle że z czasem te instrukcje przestają mieć sens, a świat pozbawiony dorosłych okazuje się przerażającym miejscem. Tytułową rolę gra debiutantka Giulia Dragotto, a obok niej możemy zobaczyć m.in. Robertę Mattei ("Pewnego razu w Betlejem") i Elenę Lietti ("Zwariować ze szczęścia"). Twórcą jest Niccolo Ammaniti ("Nie boję się", "Jak Bóg przykazał"). Premiera w poniedziałek 11 kwietnia o godz. 22:00 na CANAL+ Seriale i następnego dnia na CANAL+ online.

Policjant – premiera 13 kwietnia

"Policjant" to składający się z pięciu odcinków serial BBC z Martinem Freemanem ("Fargo", "Sherlock") w roli głównej. Poznamy w nim policjanta Chrisa Carsona, który zostaje zdegradowany i karnie przeniesiony na nocne patrole po Liverpoolu. Nowe niełatwe godziny pracy i kolejne skomplikowane sprawy, z którymi musi się mierzyć podczas patroli dodatkowo utrudniają mu i tak skomplikowane życie osobiste oraz powodują jeszcze więcej kłopotów w domu. Serial opiera się na prawdziwych doświadczeniach Tony'ego Schumachera – dziś popularnego pisarza i scenarzysty, ale przed laty brytyjskiego policjanta. W obsadzie są też m.in. Adelayo Adelayo ("Tożsamość zdrajcy") i David Bradley ("Gra o tron"). Premiera serialu w środę 13 kwietnia o godz. 21:00 na CANAL+ Premium i 14 kwietnia na CANAL+ online.

Powrót – premiera 15 kwietnia

Powrót" to nowy polski serial CANAL+. Czarna komedia z Bartłomiejem Topą ("Wataha") w roli głównej opowie historię Jana, warszawiaka, który dostaje od losu drugą szansę, kiedy umiera na zawał serca i… nieoczekiwanie zmartwychwstaje. Powrót okazuje się dla niego wielką szansą, żeby zacząć wszystko od nowa. W obsadzie serialu znajdują się też m.in. Wojciech Mecwaldowski ("Juliusz"), Magdalena Walach ("Rojst"), Maria Dębska ("Stulecie Winnych") i Matylda Giegżno ("Klangor"). Scenarzystą "Powrotu" jest Krzysztof Rak ("Bogowie", "Boże Ciało"), a reżyserem Adrian Panek ("Pułapka", "Wilkołak"). Premiera "Powrotu" w piątek 15 kwietnia na CANAL+ Premium i rano tego samego dnia w serwisie CANAL+ online.

REKLAMA