CANAL+ prezentuje pełny zwiastun serialu "Powrót". To czarna komedia, której bohater na początku umiera

"Powrót" (Fot. CANAL+)

Co się z nami dzieje po śmierci? CANAL+ ma na to pytanie odpowiedź i jest ona dość nietypowa. Zobaczcie zwiastun polskiego serialu "Powrót" z Bartłomiejem Topą w roli głównej.

15 kwietnia na CANAL+ wystartuje nowy polski serial "Powrót" – czarna komedia, która zaczyna się od śmierci i zmartwychwstania głównego bohatera.

Powrót – zobaczcie zwiastun serialu CANAL+

"Powrót to opowieść o prowadzącym zwykłe i proste życie facecie, Janie Starosteckim (Bartłomiej Topa, "Wataha"), który na samym początku tej historii umiera na zawał serca, po czym zmartwychwstaje. Początkowo euforyczny, szybko odkrywa, że jego dotychczasowe życie było warte mniej, niż sądził i nikt nie przejął się jego śmiercią. Jego żona, Agata, wyrzuciła na śmietnik wszystkie jego rzeczy i ruszyła dalej. Jan wykorzystuje swój powrót – zaczyna żyć inaczej i szuka nowych perspektyw, zmienia swój sposób patrzenia na świat. Pytanie brzmi, czy to rzeczywiście przyniesie mu szczęście? Czy śmierć tchnie w niego nowe życie?

Jak zapowiada CANAL+, "Powrót" to z jednej strony pełna czarnego humoru komedia, z drugiej, refleksyjna opowieść o facecie, któremu śmierć przemeblowała życie, dająca równocześnie widzowi dużą dawkę nadziei i zadająca pytanie – co byśmy zrobili, gdybyśmy dostali od losu szansę na drugie życie?

W poskładaniu życia na nowo pomaga Janowi jego najlepszy przyjaciel Kostek (Wojciech Mecwaldowski, ("Juliusz"). Dużą rolę w "Powrocie" odgrywają silne bohaterki, w tym Agata (Magdalena Walach, "Rojst"), żona Janka, która po jego śmierci zaczyna odkrywać w sobie cechy, o jakie wcześniej siebie nie podejrzewała; Malwina (Maria Dębska, "Stulecie Winnych"), charyzmatyczna i pełna seksapilu przyjaciółka Agaty; Zoja (Zuzanna Mikołajczyk, "Behawiorysta"), córka Jana, pełna dojrzałości i nastoletniej ciekawości; a także wchodząca w relację z głównym bohaterem Iza (Matylda Giegżno, "Klangor") – dziewczyna nowoczesna, bezkompromisowa, która dodatkowo intryguje swoją tajemniczą przeszłością.

Reżyserem składającego się z sześciu odcinków serialu jest Adrian Panek ("Pułapka", "Wilkołak"), który tak opisuje miszmasz gatunków i ludzkich emocji, jakim ma być "Powrót":

– Bardzo podoba mi się w "Powrocie" połączenie kilku gatunków: komedii i filmu o relacjach damsko-męskich z kinem mistery, z ironicznym potraktowaniem elementów kina gotyckiego. Podoba mi się też, że nie wiadomo, co jest większym wyzwaniem dla głównego bohatera – fakt, że powrócił do żywych i nie wie, jak to się stało, czy może jednak relacje z bliskimi, które musi odbudować na nowo? (...) Najważniejsza była dla mnie opowieść o ludziach i ich relacjach, komizm, liryzm i czułość, które z tego wynikają, ale również zbalansowanie poszczególnych elementów narracji – akcji, relacji, humoru, ironii, emocji.

Scenarzystą "Powrotu" jest Krzysztof Rak ("Sztuka kochania", "Bogowie", "Boże Ciało"). W ekipie są także Karina Kleszczewska (zdjęcia), Daria Dwornik (scenografia) i Małgorzata Fudala (kostiumy).

Powrót – premiera serialu 15 kwietnia na CANAL+

REKLAMA