Świat klonów "Orphan Black" powróci w spin-offie. Znamy tytuł i zarys fabuły nowego serialu o siostrach

"Orphan Black" (Fot. BBC America)

Świat klonów z "Orphan Black" powraca. Ruszają prace nad zapowiadanym od dawna spin-offem osadzonym w świecie stworzonym przez BBC America. Co już wiadomo o "Echoes"?

AMC Networks zamówiło spin-off "Orphan Black", zatytułowany "Orphan Black: Echoes". 1. sezon będzie liczył 10 odcinków, a jego premiera została zaplanowana na 2023 rok. W tym momencie jeszcze nie znamy obsady nowego serialu, ale poznaliśmy nazwiska twórców i zarys fabuły.

Orphan Black: Echoes – powrót do świata klonów

Akcja będzie rozgrywała się w bliskiej przyszłości i skupi się na eksplorowaniu naukowych manipulacji ludzką egzystencją. Serial będzie opowiadać o grupie kobiet, których losy się ze sobą splatają. Rozpoczynają one pełną emocji drogę, by odkryć swoją prawdziwą tożsamość i poznać poruszające historie miłości i zdrady.

Twórczynią i showrunnerką serialu jest Anna Fishko ("The Society", "Fear the Walking Dead"). Należy ona również do grona producentów wykonawczą razem ze współtwórcą i reżyserem Johnem Fawcettem, scenarzystą Davidem Fortierem oraz Ivanem Schneebergiem. Przy serialu pracować będą także: Katie O'Connell Marsh, Nick Nantell oraz Kerry Appleyard – wszyscy z firmy produkcyjnej Boat Rocker, która stała za oryginalnym "Orphan Black"

Orphan Black spin-off Orphan Black: Echoes

"Orphan Black" (Fot. BBC America)

TVLine publikuje oficjalne oświadczenie showrunnerki Annay Fishko:

– Jestem zachwycona, że mogę rozpocząć nowy rozdział w świecie "Orphan Black". Tworzenie historii, która przyjmuje dziedzictwo oryginalnego serialu, było bardzo satysfakcjonujące i jestem podekscytowana, że widzowie będą mogli wyruszyć w nową podróż eksplorującą wielkie pytania, jak kto nas stworzył i kim jesteśmy. Mam dużo szczęścia, że znalazłam wspierających partnerów w Boat Rocker, John Fawcett oraz AMC i nie mogę się doczekać, aż przedstawię widzom starą i nową część ich ukochanej historii.

Oryginalne "Orphan Black" podbiło telewizję w 2013 roku brawurową rolą Tatiany Maslany, która na początku grała kilka, a w końcu kilkanaście różnych klonów. Serial, który przyniósł nagrodę Emmy odtwórczyni (licznych!) głównych ról, zakończył się po pięciu sezonach w 2017 roku.

Orphan Black dostępne jest na Netfliksie

REKLAMA