Jakie nowe seriale zobaczymy w najbliższym tygodniu? "Powrót", "Ryk", "Anatomia skandalu" i inne premiery

"Anatomia skandalu" (Fot. Netflix)

Co nowego w serialach? Najbliższy tydzień przyniesie kilka większych premier, w tym polski "Powrót", "Anatomię skandalu" od twórcy "Wielkich kłamstewek" oraz kobiecą antologię "Ryk".

Tym razem zaczynamy przegląd od premiery, której nie ma w Polsce, choć być powinna (dzięki, HBO Max!), czyli 2. sezonu "Gentleman Jack". Na tej samej liście seriali niedostępnych dla Polaków znajduje się 3. sezon "Derry Girls" – nie wiadomo, kiedy go zobaczymy na Netfliksie, ale raczej nieprędko. Co będziemy oglądać w zamian? Premiery seriali na CANAL+, w tym polski "Powrót", a także "Ryk" na Apple TV+, "Anatomię skandalu" na Netfliksie czy "Poza granicą" na Prime Video.

Gentleman Jack (sezon 2) – 10 kwietnia w UK

"Gentleman Jack" powraca, ale niestety to kolejna irytująca sytuacja, kiedy HBO Max Polska będzie mieć opóźnienie i nie wiadomo, ile ono wyniesie. W 2. sezonie, który startuje dzisiaj w Wielkiej Brytanii, zobaczymy małżeńskie życie Anne Lister (Suranne Jones) i jej żony Ann (Sophie Rundle). Łamiące konwenanse kobiety zdają się być bardzo szczęśliwe, ale za rogiem już są potencjalne kłopoty. Jeden z nich ma postać Isabelli "Tib" Norcliffe (Joanna Scanlan, "No Offence"), "skandalicznej byłej kochanki" Anne, która nie cofnie się przed niczym. Jednak romanse Anne to nie jedyne źródło napięć w 2. sezonie "Gentleman Jack", dziejącym się w Yorkshire około 1834 roku. Kiedy Halifax znajdzie się na skraju rewolucji, fakt, iż Anne nie ukrywa swojego stylu życia, staje się prowokacyjny i niebezpieczny.

Anna (serial Sky Italia) – 11 kwietnia na CANAL+ Seriale

"Anna" to sześcioodcinkowy włoski serial, opowiadający o 13-letniej dziewczynce z Sycylii, która wyrusza w długą podróż w postapokaliptycznym świecie. Zniszczone i opuszczone miasta, spalone pola, tajemnicze lasy – to wszystko trzeba minąć, by odnaleźć porwanego brata. Jedynym wsparciem Anny jest notes, w którym mama zapisała jej instrukcje jak przeżyć. Tyle że z czasem te instrukcje przestają mieć sens, a świat pozbawiony dorosłych okazuje się przerażającym miejscem. Tytułową rolę gra debiutantka Giulia Dragotto, a obok niej możemy zobaczyć m.in. Robertę Mattei ("Pewnego razu w Betlejem") i Elenę Lietti ("Zwariować ze szczęścia"). Twórcą jest Niccolo Ammaniti ("Nie boję się", "Jak Bóg przykazał"). Premiera w poniedziałek 11 kwietnia o godz. 22:00 na CANAL+ Seriale i następnego dnia na CANAL+ online.

Derry Girls (sezon 3) – 12 kwietnia w UK

Komedia "Derry Girls" powraca z finałowym 3. sezonem, niestety na razie też jeszcze nie w Polsce. W zwiastunie możecie zobaczyć Erin (Saoirse-Monica Jackson), Clare (Nicola Coughlan), Orlę (Louisa Harland), Michelle (Jamie-Lee O'Donnell) i Jamesa (Dylan Llewellyn), którzy standardowo bardziej przeżywają swój nastoletni bunt i chwilowe kryzysy, niż zwracają uwagą na niepokoje, jakie wstrząsają krajem. Ale choć bohaterowie starają się korzystać z młodości i żyć "dziko i bez strachu", nieuchronnie zbliżają się egzaminy GCSE – odpowiednik polskiej matury. A to przyprawia Clare o poważne ataki paniki.

Policjant (serial BBC) – 13 kwietnia na CANAL+ Premium

"Policjant" to składający się z pięciu odcinków serial BBC z Martinem Freemanem ("Fargo", "Sherlock") w roli głównej. Poznamy w nim policjanta Chrisa Carsona, który zostaje zdegradowany i karnie przeniesiony na nocne patrole po Liverpoolu. Nowe niełatwe godziny pracy i kolejne skomplikowane sprawy, z którymi musi się mierzyć podczas patroli dodatkowo utrudniają mu i tak skomplikowane życie osobiste oraz powodują jeszcze więcej kłopotów w domu. Serial opiera się na prawdziwych doświadczeniach Tony'ego Schumachera – dziś popularnego pisarza i scenarzysty, ale przed laty brytyjskiego policjanta. W obsadzie są też m.in. Adelayo Adelayo ("Tożsamość zdrajcy") i David Bradley ("Gra o tron"). Premiera serialu w środę 13 kwietnia o godz. 21:00 na CANAL+ Premium i 14 kwietnia na CANAL+ online.

Powrót (nowość) – 15 kwietnia na CANAL+

"Powrót" to nowy polski serial CANAL+. Czarna komedia z Bartłomiejem Topą ("Wataha") w roli głównej opowie historię Jana, warszawiaka, który dostaje od losu drugą szansę, kiedy umiera na zawał serca i… nieoczekiwanie zmartwychwstaje. Powrót okazuje się dla niego wielką szansą, żeby zacząć wszystko od nowa. W obsadzie serialu znajdują się też m.in. Wojciech Mecwaldowski ("Juliusz"), Magdalena Walach ("Rojst"), Maria Dębska ("Stulecie Winnych") i Matylda Giegżno ("Klangor"). Scenarzystą "Powrotu" jest Krzysztof Rak ("Bogowie", "Boże Ciało"), a reżyserem Adrian Panek ("Pułapka", "Wilkołak"). Premiera "Powrotu" w piątek 15 kwietnia na CANAL+ Premium i rano tego samego dnia w serwisie CANAL+ online.

Anatomia skandalu (nowość) – 15 kwietnia na Netfliksie

"Anatomia skandalu" to sześcioodcinkowy serial Davida E. Kelleya ("Wielkie kłamstewka", "Od nowa") i Melissy James Gibson ("House of Cards"), który pokaże pełne brudów kulisy życia brytyjskiej śmietanki politycznej. James (Rupert Friend, "Homeland"), polityk z obiecującą przyszłością, wraz z żoną Sophie (Sienna Miller, "Na cały głos") stanowią typową bogatą i uprzywilejowaną parę. James jest parlamentarzystą, co daje mu pieniądze, władzę i przekonanie, że ma prawo robić, co chce. Ale jego praca sprawia, że zostaje obrany na cel i wkrótce jego rodzina staje się centrum skandalu, który może wstrząsnąć całym krajem. W obsadzie jest też m.in. Michelle Dockery ("Downton Abbey") jako prokuratorka, która oskarża Jamesa.

Ryk (nowość) – 15 kwietnia na Apple TV+

"Ryk" to serialowa antologia o kobietach, którą tworzy ekipa "GLOW", czyli Liz Flahive i Carly Mensch. W ośmiu samodzielnych historiach, obejmujących gatunki od realizmu magicznego po horror psychologiczny, pojawiają się zwykłe kobiety w dość niezwykłych okolicznościach. W "Roar" kobiety jedzą zdjęcia, umawiają się z kaczkami, żyją na półkach jak trofea. A jednak ich zmagania są uniwersalne. W obsadzie m.in. Nicole Kidman ("Od nowa"), Betty Gilpin ("GLOW"), Alison Brie ("GLOW"), Issa Rae ("Niepewne") i Merritt Wever ("Niewiarygodne").

Poza granicą (nowość) – 15 kwietnia na Prime Video

"Poza granicą" to przekraczający gatunkowe granice serial debiutanta Briana Watkinsa. Josh Brolin (ostatnio m.in. "Diuna") wciela się w postać ranczera, który zmuszony jest walczyć o swoją ziemię i rodzinę po odkryciu tajemnicy związanej z siłami nadprzyrodzonymi w dziczy w Wyoming.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

REKLAMA