Powstanie kolejny spin-off "Wiedźmina"? Jest szansa, że zobaczymy serial o Lambercie, Eskelu i Coenie

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Pojawiły się plotki o możliwym kolejnym spin-offie "Wiedźmina", który koncentrowałby się na Lambercie, Eskelu i Coenie. Co wiadomo o potencjalnym nowym projekcie platformy Netflix?

O tym, że "Wiedźmin" może dostać kolejny spin-off, poinformował nieoficjalnie portal Redanian Intelligence, którego doniesienia często pokrywają się z rzeczywistością. Serwis wysnuł teorię na podstawie różnych doniesień, które pojawiały się od dłuższego czasu. Serial jednak jeszcze nie został w żaden sposób potwierdzony przez Netfliksa.

Wiedźmin – spin-off o Lambercie, Eskelu i Coenie?

Serial koncentrowałby się na trzech młodych wiedźminach: Lambercie, Eskelu i Coenie, co sugeruje, że jego wydarzenia miałyby miejsce przed akcją z 2. sezonu. Po raz pierwszy na ten temat zażartowała showrunnerka "Wiedźmina, Lauren S. Hissrich, na zorganizowanym przez Netfliksa panelu "The Witcher: Unlocked".

To, co wydawało się na początku tylko żartem, może być jednak rzeczywistością. Najpierw pojawiły się bowiem plotki o potencjalnym serialu, do którego zdjęcia miałyby się rozpocząć po zakończeniu pracy nad 3. sezonem "Wiedźmina".

A później pojawiło się wspólne zdjęcie Paula Bulliona (Lambert) i Yasena Atoura (Coen) z hasztagiem #TheWitcher. Więc niezależnie od tego, co dokładnie robią (być może nagrywają tylko odcinek podcastu), najprawdopodobniej ma to związek z franczyzą.


Równocześnie pojawiły się (niepotwierdzone) informacje, że Studio Mir, odpowiedzialne za "Zmorę Wilka", weszło z nowym projektem animowanym do fazy przedprodukcji. Trudno na ten moment zakładać, czy serial o trójce wiedźminów byłby więc animacją, czy serialem aktorskim, chociaż Redanian Intelligence zauważa, że jego źródło przychyla się bardziej ku produkcji aktorskiej.

Jeżeli te doniesienia okazałyby się prawdą, prace na planie serialu mogłyby ruszyć jeszcze w tym roku, gdy tylko zakończą się zdjęcia 3. sezonu "Wiedźmina". Potwierdzałyby to nie tylko plotki, ale także to, że prequel "Rodowód krwi" był kręcony właśnie pomiędzy sezonami głównej serii.

Tymczasem ekipa filmowa "Wiedźmina" przebywała ostatnio na planie zdjęciowym w Chorwacji i Słowenii, a w tym tygodniu zdjęcia powinny przenieść się już do Longcross Studios w Wielkiej Brytanii, gdzie powstanie reszta zdjęć do 3. sezonu.

Wiedźmin dostępny jest na Netfliksie

REKLAMA