"Rozdzielenie" jest dla was jak mroczne "The Office"? To nie przypadek – Ben Stiller przyznaje się do inspiracji

"Rozdzielenie" (Fot. Apple TV+)

Twórcy serialu "Rozdzielenie" inspirowali się kultowym "The Office" podczas wymyślania swojej przerażającej wizji biurowej przyszłości. Ben Stiller wywraca gatunek biurowej komedii do góry nogami.

"Rozdzielenie" to wizja przyszłości, w której korporacja Lumon przeprowadza szalony eksperyment i blokuje pamięć pracowników. W pracy nie pamiętają o życiu prywatnym, a w życiu prywatnym nie mają pojęcia, co działo się w pracy. Ben Stiller, reżyser większości odcinków, który współtworzył serial ze scenarzystą i showrunnerem Danem Ericksonem, przyznał, że mocno inspirował się "The Office".

Rozdzielenie było mocno inspirowane The Office

Podczas panelu Contenders TV organizowanego przez Deadline Ben Stiller opowiedział o zaskakującej w przypadku tak mrocznego serialu inspiracji komediami biurowymi – i to nie tylko serialowymi.

– [Serial] eksploruje ludzkie emocje, wspomnienia i ideę o tym, co możemy odciąć i o czym możemy zapomnieć. To ma swoje korzenie w biurowych komediach, które kocham, jak "The Office", czy filmach, takich jak "Życie biurowe", bierze ten gatunek i wywraca go do góry nogami.

Adam Scott, grający głównego bohatera Marka, powiedział, że były pewne wątpliwości, jak poprowadzić jego postać. Ostatecznie jednak najbardziej liczyło się, że obie wersje Marka musiały składać się na tego samego człowieka.

– Myśleliśmy o tym na różne sposoby. Ale ostatecznie bardzo ważne dla Bena [Stillera], Dana [Ericksona] i dla mnie było zachowanie poczucia, że to jedna osoba, ponieważ tak jest. To jest ten sam facet, ale to są dwie połowy tego faceta, dwie części tej samej osoby.

Rozdzielenie inspirowane the office

"Rozdzielenie" (Fot. Apple TV+)

Z kolei Britt Lower (Helly) zauważa, że jej bohaterka daje publiczności wgląd w okropność całej procedury.

– Helly budzi się na stole konferencyjnym, zaraz po przeprowadzeniu procedury rozdzielenia. Ona naprawdę daje widzom perspektywę, jak to jest mieć ten zabieg... to jest przerażające.

Patricia Arquette (pani Cobel) mówi o swojej postaci i firmie jako o zorganizowanej strukturze militarnej.

– Patrząc na Cobel, jako na postać z wyższego szczebla, to jest jakbyśmy patrzyli na strukturę wojskową, wielką korporację, kult, religię... Jak się zachowasz na wyższym szczeblu korporacji, kiedy piasek pod twoimi nogami ciągle się przesuwa?

8 kwietnia mogliśmy zobaczyć finał "Rozdzielenia", ale na tym nie koniec. Apple TV+ zamówiło 2. sezon serialu. Zapraszamy do przeczytania naszej recenzji 1. sezonu "Rozdzielenie".

Rozdzielenie – cały 1. sezon dostępny na Apple TV+

REKLAMA