Twórca "Breaking Bad" pracuje nad nowym serialem. Produkcja ma mieć zupełnie inny klimat

"Breaking Bad" (Fot. AMC)

Wkrótce startuje finałowy sezon "Better Call Saul", spin-offu "Breaking Bad". Vince Gilligan zdradził zaś, że pracuje nad nowym serialem, który znacząco różni się od poprzednich produkcji.

"Better Call Saul" zarówno pod względem klimatu, jak i fabularnie mocno łączy się z "Breaking Bad". Przed nami finałowe odcinki, a twórca obu produkcji Vince Gilligan właśnie powiedział co nieco o zupełnie nowym projekcie, który ma w planach.

Twórca Breaking Bad pracuje nad nowym serialem

Vince Gilligan tworzył "Breaking Bad" i "Better Call Saul" w duecie z Peterem Gouldem. Prace na planie spin-offu są już zakończone, a panowie wzięli udział w rozmowie z Deadline, w której zgodnie powiedzieli, że w uniwersum "Breaking Bad" są jeszcze nowe historie do opowiedzenia, ale oni nie planują teraz tego robić. Obaj chcą postawić na nowe rzeczy i udowodnić sobie, że potrafią wyjść poza "Breaking Bad". Co więcej, Gilligan zdradził, że pracuje już nad kolejnym serialem.

– Nie powiedziałem jeszcze o tym mojej żonie. To coś zupełnie innego. Mam nadzieję, że ktoś będzie chciał to kupić i zrealizować.

breaking bad vince gilligan nowy serial

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Twórcy wielokrotnie wspominali, że podczas tworzenia "Better Call Saul" często dyskutowali na temat spin-offów "M*A*S*H" w kontekście tego, czego nie powinno się robić po zakończeniu prac nad serialowym hitem. W rozmowie z Deadline Gilligan zażartował w z nowego projektu, nawiązując do dyskusji z Gouldem i rzucając tytuł spin-offu "M*A*S*H" właśnie.

– To remake serialu "Trapper John, M.D." – śmiał się twórca.

Gilligan nie chce zdradzać nic więcej na temat serialu – nie wiadomo, jaki gatunek będzie reprezentował oraz czy będzie w jakikolwiek sposób powiązany z uniwersum "Breaking Bad". Słowa twórcy sugerują jednak, że może odejść nie tylko od "Breakind Bad", ale też od tematyki przestępców i handlu narkotykami.

6. sezon "Better Call Saul" startuje 18 kwietnia w USA i 20 kwietnia na polskim Netfliksie. Całość będzie liczyć 13 odcinków, które zobaczymy w dwóch częściach. Amerykańska premiera drugiej części planowana jest na 11 lipca. Potwierdzono, że powrócą w nim Bryan Cranston i Aaron Paul jako Walter White i Jesse Pinkman.

Better Call Saul sezon 6 – premiera 20 kwietnia na Netfliksie

REKLAMA