Na jakim etapie są prace nad 2. sezonem "Perry'ego Masona"? Shea Whigham zdradza smaczki z planu

"Perry Mason" (Fot. HBO)

Ekipa filmowa intensywnie pracuje na planie "Perry'ego Masona", a sama fabuła przeskoczy trochę w czasie. Aktor Shea Whigham zdradził kilka szczegółów o 2. sezonie serialu HBO.

Fani serialu "Perry Mason" musieli uzbroić się w cierpliwość. Po udanym debiucie w 2020 roku, dopiero trwają prace nad 2. sezonem, ale jak twierdzi Shea Whigham, który gra w serialu Pete'a Stricklanda, ekipa jest już w połowie pracy. W rozmowie z serwisem Collider aktor zdradził także, jaki czas obejmie fabuła serialu i czego możemy się spodziewać.

Perry Mason sezon 2 – co już wiemy o nowej serii?

Według Shea Whighama fabuła przeskoczy trochę w czasie do 1933 roku. Aktor zdradził, że Perry (Matthew Rhys) znowu znajdzie się w tarapatach.

– Jesteśmy w "Perrym Masonie" w 1933 roku. Perry znowu ma kłopoty i musi spróbować znaleźć rozwiązanie. Mam nadzieję, że Strickland pomoże mu w wydostaniu się z tego.

Wszystko więc wskazuje na to, że pomimo zakończenia współpracy Stricklanda i Masona w 1. sezonie, Pete nadal będzie obecny w życiu detektywa. Co ciekawe, przeskoczenie do 1933 roku oznacza koniec prohibicji w USA. Może to oznaczać powrót problemów alkoholowych Perry'ego Masona – czy to właśnie to wpakuje go w kłopoty? – który był przecież jednym z powodów jego separacji z żoną Lindą (Gretchen Mol). A alkohol jest sposobem Perry'ego na radzenie sobie z PTSD.

perry mason sezon 2 spoilery

"Perry Mason" (Fot. HBO)

Shea Whigham w rozmowie z Colliderem opowiedział także o tym, że uwielbia kręcić seriale z dawnej epoki.

– To jest ciekawe, bo możesz dać z siebie wszystko i to jest frajda, i wspaniale się na to patrzy, ale nic cię nie trzyma [przy ekranie]. Jeżeli nie masz historii i nie masz doskonałej obsady. Ale możesz też mieć doskonałą obsadę, ale nie czuć autentyczności, instynktowności i to też cię nie trzyma. Myślę, że (...) widzisz "Perry'ego Masona" i już jesteś [przeniesiony] w czasie.

Aktor pochwalił reżysera serialu, Tima Vana Pattena, który poświęcił wiele czasu, by ukazać Los Angeles od zupełnie innej strony i w autentyczny sposób odtworzyć epokę.

– To jest mój człowiek. Tim Van Patten spędził rok na szukaniu i uzyskaniu dostępu do miejsc, których nawet mieszkający [w Los Angeles] nigdy wcześniej w filmach nie widzieli. I to jest cały Tim.

Perry Mason trwają prace nad 2 sezonem

"Perry Mason" (Fot. HBO)

Akcja 2. sezonu "Perry'ego Masona" będzie dziać się kilka miesięcy po wydarzeniach z 1. serii. Perry i Della (Juliet Rylance) zajmują się sprawami cywilnymi w szczytowym momencie Wielkiego Kryzysu, podczas gdy detektyw Paul Drake działa na własną rękę. W pewnym momencie pojawia się sprawa, która pokaże dążącemu do sprawiedliwości Perry'emu, że nie wszystko jest takie, jakim się wydaje.

Do obsady "Perry'ego Masona" dołączyli Sean Astin ("Stranger Things"), Tommy Dewey "(Pivoting"), Paul Raci ("Sound of Metal"), Jen Tullock ("Rozdzielenie"), Peter Mendoza ("NCIS"), Fabrizio Guido ("Profesor Iglesias"), Onohoua Rodriguez ("Veronica Mars"), Jee Young Han ("Zoey's Extraordinary Playlist"), Hope Davis ("Sukcesja"), a także Katherine Waterston ("Fantastyczne zwierzęta i jak je znaleźć") jako Ginny Aimes, nauczycielka ze szkoły, do której uczęszcza Teddy, syn Perry'ego. Na chwilę obecną nie wiadomo, kiedy 2. sezon będzie miał premierę.

Perry Mason jest dostępny w HBO Max

REKLAMA