Też przegapiliście Bena Stillera w "Rozdzieleniu"? Ekipa zdradza, gdzie go szukać, i opowiada o 2. sezonie serialu

"Rozdzielenie" (Fot. Apple TV+)

Ekipa serialu "Rozdzielenie" udzieliła obszernego wywiadu, komentując 1. sezon i ostrożnie opowiadając o zamówionym 2. sezonie. Czy zobaczymy w nim Bena Stillera?

1. sezon serialu "Rozdzielenie" wprowadził nas w świat przerażającego biurowego eksperymentu, który okazał się czymś więcej, niż mogło się wydawać na początku. Ekipa serialu udzieliła obszernego wywiadu dla ET, dzieląc się wrażeniami po 1. sezonie i ostrożnie opowiadając o 2. sezonie.

Rozdzielenie sezon 2 – co wydarzy się dalej?

Finałowe odcinki 1. sezonu ujawniły, że Helly (Britt Lower) jest "rozdzieloną" córką szefa Lumon Industries, Jame'a Eagana (Michael Siberry) oraz potomkinią założyciela Kiera Eagana. Britt Lower nie ukrywa, że nie może się doczekać, co wydarzy się dalej.

– Nie mogę się doczekać, by odkryć, czego Helly i zewnętrzna Helly nauczą się od siebie nawzajem. Myślę, że w 2. sezonie jest wiele emocjonalnych ścieżek do odkrycia i to na pewno będzie bardzo skomplikowane.

Rozdzielenie sezon 2 co dalej

"Rozdzielenie" (Fot. Apple TV+)

Dichen Lachman (grająca panią Casey), podzieliła się z kolei tym, jak dowiedziała się o tym, że Gemma, żona Marka (Adam Scott) ciągle żyje i że to ona ją gra.

– Ben [Stiller] powiedział mi niechętnie na Skypie coś w stylu: "Cóż, wiesz, ona jest większą postacią. W każdym razie ona jest jego żoną". Myślę, że on próbował mi tego nie zdradzić, myślę, że to wtedy nadal był wielki sekret.

W 2. sezonie świat Rozdzielenia się powiększy

Twórca i scenarzysta Dan Erickson oraz reżyser i producent wykonawczy Ben Stiller mają plan na dalszy rozwój tego świata. Jak mówi Dan Erickson:

– To świat, który dopiero zaczynamy odkrywać. Więc to naprawdę ekscytujące, że możemy kontynuować to przez cały kolejny sezon.

Oczywiście, twórcy mają zamiar zrobić to rozsądnie. Jak zapewnia Ben Stiller:

– Mam nadzieję, że to będzie ten rodzaj serialu, gdzie czujesz satysfakcję z odpowiedzi, jakie otrzymujesz na pytania zadawane od dłuższego czasu, a równocześnie pojawiają się nowe zagadki. Ale naprawdę chcę, by to było coś, gdzie ludzie czują, że przez to przechodzą, że są w świecie, w którym nie ma wrażenia, że różne rzeczy są wrzucane bez powodu.

Rozdzielenie sezon 2 co dalej

"Rozdzielenie" (Fot. Apple TV+)

Czy jest szansa, że zobaczymy Bena Stillera w 2. sezonie? Okazuje się, że całkiem duża, bo wszyscy zgodnie tego chcą. Także Ben Stiller:

– Byłoby fajnie stać się częścią tego świata. Sporo o tym myślimy. Spędziliśmy dużo czasu dzisiaj, rozmawiając o tym [z Danem Ericksonem].

Ale jak się okazuje, to nie jest tak, że Ben Stiller w serialu się nie pojawił. Britt Lower i Dichen Lachman zdradziły, że w 8. odcinku serialu jest easter egg, który fani Stillera powinni rozpoznać – otóż słyszymy jego głos, kiedy Helly daje radę wreszcie wypełnić swoje zadanie w pracy i na jej komputerze pojawia się wideo z gratulacjami od Kiera Eagana. "To on jest tym głosem" – potwierdza Lachman.

Rozdzielenie – cały 1. sezon dostępny na Apple TV+

REKLAMA