Netflix zapowiedział aż 9 nowych polskich seriali. "Detektyw Forst", nowy Żulczyk i PRL-owskie prostytutki

Fot. Netflix

Netflix w najbliższym czasie otworzy polskie biuro i (jeszcze bardziej) zaleje nas produkcjami z rodzimego rynku. Poznajcie 9 nowych polskich seriali, które ma w planach platforma.

Netflix Polska dopiero się rozkręca. Po zapowiedziach otwarcia polskiego biura w Warszawie przychodzą konkrety dla widzów znad Wisły. Platforma ogłosiła aż 18 nowych polskich produkcji – dziewięć filmów i dziewięć seriali, które zobaczymy przed końcem 2023 roku. Oczywiście obok tytułów zapowiadanych już wcześniej, jak 2. sezon "Sexify", "Królowa" z Andrzejem Sewerynem czy "Wielka woda".

Kolejne propozycje to m.in. serial o PRL-owskich prostytutkach, ekranizacja "Informacji zwrotnej" Jakuba Żulczyka, a także "Detektyw Forst" na motywach powieści Remigiusza Mroza. Zobaczcie zapowiedź z kadrami z nowych tytułów, a poniżej znajdziecie pełną listę seriali.

Netflix – polskie seriale planowane do końca 2023

  • Gry rodzinne – serial komediowy, który zaczyna się w dniu ślubu studentki medycyny z zamożnym chirurgiem plastycznym, kiedy to rodziny młodej pary zdają sobie sprawę, że jedyne, co ich łączy, to sekrety i kłamstwa. Tajemnice obu stron wychodzą na jaw już podczas uroczystości. W serialu wystąpią Paweł Deląg, Bartosz Gelner, Marek Kalita, Izabela Kuna, Małgorzata Mikołajczak, Edyta Olszówka, Piotr Pacek i Eliza Rycembel. Reżyseruje Łukasz Ostalski, a scenarzystką jest Agnieszka Pilaszewska. Serial ma składać się z ośmiu odcinków, premiera planowana jest na lato 2022 roku.
netflix polskie seriale gry rodzinne

"Gry rodzinne" (Fot. Netflix)

  • Pewnego razu na krajowej jedynce – komediodramat o grupce skonfliktowanych nieznajomych, przypadkowo wyruszających w trasę samochodem wykorzystanym do ucieczki po napadzie na bank, w którym znajdują dwa miliony złotych. Nieoczekiwani znalazcy postanawiają zatrzymać pieniądze, pomimo że grasujący na wolności przestępca zrobi wszystko, żeby je odzyskać. W obsadzie znajdują się m.in. Juliusz Chrząstowski, Łukasz Garlicki, Anna Ilczuk, Mateusz Król, Jaśmina Polak, Michał Sikorski, Maja Wolska. Za reżyserię odpowiadają Grzegorz Jaroszuk i Jakub Piątek, a scenarzystką jest Dorota Trzaska. Premiera planowana jest na jesień 2022 roku.
Pewnego razu na krajowej jedynce polskie seriale netflix

"Pewnego razu na krajowej jedynce" (Fot. Netflix)

  • Gang Zielonej Rękawiczki – komedia kryminalna o nieuchwytnym gangu trzech szlachetnych złodziejek – Zuzy, Kingi i Alicji – który po nieudanym napadzie ukrywa się w cichym domu opieki. Podczas gdy policja depcze im po piętach, gang kontynuuje swoje działania w ośrodku, dając drugą młodość jego starszym mieszkańcom. W obsadzie znajdują się m.in. Beata Bandurska, Karolina Rzepa, Mirosław Zbrojewicz, Andrzej Grabowski, Joachim Lamża i Olgierd Łukaszewicz. Reżyserem produkcji jest Tadeusz Śliwa, a za scenariusz odpowiadają Joanna Hartwig-Skalska i Anna Novak-Zemplinska. Serial będzie składać się z ośmiu odcinków, premiera planowana jest na jesień 2022 roku.

"Gang Zielonej Rękawiczki netflix polskie seriale

"Gang Zielonej Rękawiczki" (Fot. Netflix)

  • Brokat – w połowie lat 70., kiedy komunistyczna Polska otwiera się na Zachód, trzy wyemancypowane i wyrafinowane kobiety świadczą usługi seksualne, aby cieszyć się życiem na swoich warunkach. W obsadzie znajdują się Magdalena Popławska, Wiktoria Filus, Matylda Giegżno, Jędrzej Hycnar, Bartłomiej Kotschedoff, Stanisław Linowski, Folco Marchi, Łukasz Simlat i Szymon Piotr Warszawski. Reżyserują Marek Lechki, Anna Kazejak, Julia Kolberger, Rafał Skalski, a scenariusz stworzyli Aleksandra Chmielewska, Alicja Aromińska, Marek Baranowski, Maciej Kubicki, Sławek Lonisk, Ewa Stec. Serial będzie składać się z 10 odcinków, premiera planowana jest na jesień 2022 roku.

Brokat polskie seriale netflix

"Brokat" (Fot. Netflix)

  • Dziewczyna i kosmonauta – futurystyczny romans Netfliksa. Dwaj piloci F-16, a prywatnie przyjaciele, Nikodem i Bogdan, konkurują o serce pięknej Marty oraz o to, który z nich poleci w kosmos. Rywalizację wygrywa Niko, jednak z powodu niewyjaśnionej awarii powraca z misji dopiero po 30 latach. Pomimo upływu lat na Ziemi, wiek ocalałego kosmonauty zatrzymał się w dniu startu. Podczas gdy Niko myśli tylko o Marcie, świat pragnie poznać tajemnicę jego wiecznej młodości. W obsadzie znajdują się Vanessa Aleksander, Magdalena Boczarska, Magdalena Cielecka, Anna Cieślak, Andrzej Chyra, Grzegorz Damięcki, Jędrzej Hycnar, Zofia Jastrzębska, Artem Manuilov, Daria Polunina, Helena Rząsa, Kuba Sasak, Anton Solovey, Agnieszka Wagner i Andrew Zhuravsky. Reżyserem jest Bartek Prokopowicz, a scenarzystką Agata Malesińska. Serial będzie składać się z sześciu odcinków, premiera planowana jest na 2023 rok.
"Dziewczyna i kosmonauta polskie seriale netflix

"Dziewczyna i kosmonauta" (Fot. Netflix)

  • Detektyw Forst – gdy Tatry stają się areną brutalnych morderstw, do akcji wkracza komisarz Forst. Działając wbrew procedurom, z pomocą dziennikarki Olgi Szrebskiej, odkrywa spisek sięgający korzeniami II wojny światowej. Serial powstaje na motywach powieści "Ekspozycja" i "Przewieszenie" autorstwa Remigiusza Mroza. Tytułową rolę ma zagrać Borys Szyc, reżyserować będzie Daniel Jaroszek, a scenariusz tworzą Agata Malesińska i Jacek Markiewicz. Premiera wstępnie planowana jest na 2023 rok.
Detektyw Forst polskie seriale netflix mróz

"Detektyw Forst" (Fot. Netflix)

  • Informacja zwrotna – uzależniony od alkoholu były muzyk rockowy wyrusza w szaloną podróż w najciemniejsze zakamarki Warszawy i ludzkiej psychiki, aby odnaleźć swojego zaginionego syna. Serial jest ekranizacją książki Jakuba Żulczyka pod tym samym tytułem, a w głównej roli zobaczymy Arkadiusza Jakubika. Reżyseruje Leszek Dawid, a za scenariusz odpowiada Kacper Wysocki. Premiera w drugim kwartale 2023 roku.
"Informacja zwrotna polskie seriale netflix

"Informacja zwrotna" (Fot. Netflix)

  • Infamia – po latach spędzonych w Wielkiej Brytanii nastoletnia Romka i jej rodzina przeprowadzają się do rodzimej Polski. Po powrocie dziewczyna próbuje odnaleźć siebie, balansując między współczesnym światem nastolatków a tradycyjnymi romskimi zasadami. Serial powstał na podstawie pomysłu Anny Maliszewskiej, która go wyreżyseruje razem z Kubą Czekajem. Obecnie powstaje scenariusz, nie znamy jeszcze obsady. Premiera w trzecim kwartale 2023 roku.
  • Lovzone – nastolatka w spektrum autyzmu, która patrzy na świat przez obiektyw kamery, jedzie nad polskie morze ze swoim najlepszym przyjacielem, aby nakręcić film o miłości. Ma on zapewnić im miejsce w wymarzonej szkole filmowej. Na horyzoncie pojawia się chłopak z obozu sportowego, którego obecność wystawia przyjaźń dwójki nastolatków na próbę. Serial nie ma obsady, ale wiadomo, że reżyserkami będą Kamila Tarabura i Katarzyna Warzecha. Premiera w 2023 roku.
REKLAMA