"Rozmowy z przyjaciółmi" – zwiastun i data premiery. Miłość i przyjaźń w wydaniu irlandzkich studentek

"Conversations with Friends" (Fot. BBC Three)

"Rozmowy z przyjaciółmi" to wbrew tytułowi opowieść o miłości i pożądaniu – a przynajmniej to obiecuje nowy zwiastun serialu od BBC i Hulu. Jest też data premiery.

Dwa lata temu widzów na całym świecie zachwycili "Normalni ludzie" – tym razem na nasze ekrany trafi ekranizacja innej powieści Sally Rooney. "Rozmowy z przyjaciółmi" będą mieć premierę na platformie Hulu w USA, a także na BBC Three w Wielkiej Brytanii 15 maja, a w sieci pojawił się nowy zwiastun.

Rozmowy z przyjaciółmi – zwiastun serialu 

"Rozmowy z przyjaciółmi" to historia o przyjaźni, miłości i pożądaniu, skupiająca się na dwóch irlandzkich studentkach i dziwnej, zaskakującej relacji, jaką nawiązują one z nieco starszym od siebie małżeństwem. Poznajemy Frances (debiutantka Alison Oliver) i Bobbi (Sasha Lane, "Utopia"), które są nierozłączne, pomimo tego że zerwały ze sobą prawie trzy lata wcześniej. Poznają one dziennikarkę Melissę (Jemima Kirke, "Dziewczyny") i jej męża – przystojnego, ale powściągliwego aktora o imieniu Nick (Joe Alwyn, "Faworyta").

W najnowszym zwiastunie widzimy, jak Frances wciąż ma złamane serce po rozstaniu z Bobbi, ale Nick sprawia, że czuje, że może znów znaleźć miłość. Tymczasem Bobbi ma oko na Melissę. Gdy impulsy przeradzają się w czyny, konsekwencje grożą upadkiem małżeństwa i przyjaźni.

Tak jak w przypadku "Normalnych ludzi", zobaczymy 12 półgodzinnych odcinków. Reżyserem jest Lenny Abrahamson, a współtwórczynią Alice Birch. Autorka książki, Sally Rooney, jest producentką wykonawczą. Na obecną chwilę nie wiadomo, kiedy i na jakiej platformie serial będzie dostępny w Polsce. Być może – tak jak "Normalni ludzie" – produkcja pojawi się na HBO Max z pewnym opóźnieniem.

Rozmowy z przyjaciółmi – premiera 15 maja w UK i USA

REKLAMA