W serialu o Sex Pistols zobaczymy Maisie Williams w scenach topless. Co przekonało ją do przyjęcia roli?

"Two Weeks to Live" (Fot. Sky)

Gwiazda "Gry o tron", Maisie Williams, udzieliła wywiadu, w którym opowiada o swojej roli w miniserialu "Pistol" i scenach topless ze swoim udziałem. Co przekonało ją do przyjęcia roli Jordan?

"Pistol" to 6-odcinkowy serial telewizji FX, którego głównym bohaterem jest Steve Jones (w tej roli występuje Toby Wallace, "The Society"), gitarzysta Sex Pistols. Maisie Williams wciela się w Jordan, byłą angielską aktorkę i modelkę, która uczęszczała również na wiele występów grupy Sex Pistols na początku ich działalności.

Pistol – Maisie Williams o scenach topless

Maisie Williams udzieliła wywiadu dla GQ, w którym opowiedziała o rozbieranych scenach i niepewności, czy wziąć udział w tym projekcie. Jak tłumaczy:

– [Wahałam się] tylko z tego powodu, co dzieje się w branży [filmowej], i z powodu tych strasznych historii, które słyszałam. Chcę być w tym serialu dlatego, że jestem najlepszą osobą, by to zrobić, a nie dlatego, że jestem jedyną dziewczyną, która ściągnie bluzkę.

Pistol serial Maisie Williams o scenach topless

"Pistol" (Fot. FX)

Aktorka podzieliła się swoimi wątpliwościami z reżyserem i producentem wykonawczym serialu, Dannym Boyle'em ("Slumdog. Milioner z ulicy"), który przekonał Maisie Williams, że nie chodzi tylko o samą nagość. W przypadku Jordan to dużo więcej.

– Jordan była [jak] deklaracja polityczna. Jej cały etos polegał na tym, by zwrócić na siebie męskie spojrzenia, to było przeseksualizowane tak, by sprawić, żeby inni ludzie poczuli się zawstydzeni. Jeżeli ściągnę bluzkę, chcę, by inni ludzie poczuli się niekomfortowo – powiedziała Williams.

Serial "Pistol" opiera się na wspomnieniach Steve'a Jonesa pt. "Lonely Boy: Tales from a Sex Pistol". Showrunnerem jest Craig Pearce ("Moulin Rouge!"). Telewizja FX wypuściła pierwszy zwiastun serialu, którą możecie zobaczyć tutaj.

Pistol – premiera serialu 31 maja w USA

REKLAMA