"Prawnik z lincolna" – zwiastun serialu. Manuel Garcia-Ruflo udziela porad prawnych na tylnym siedzeniu

"Prawnik z lincolna" (Fot. Netflix)

W maju Manuel Garcia-Ruflo jako adwokat Mickey Haller udzieli porad prawnych w nietypowy, ale bardzo stylowy sposób. Zobaczcie zwiastun serialu "Prawnik z lincolna".

"Prawnik z lincolna" to dziesięcioodcinkowa produkcja, która trafi na platformę Netflix 13 maja. Niedawno pokazano zdjęcia z serialu, a teraz mamy zwiastun.

Prawnik z lincolna – zwiastun serialu Netfliksa 

Składający się z 10 odcinków i oparty na książce Michaela Connelly'ego pt. "Ołowiany wyrok" (jest to drugi tom z serii) serial opowie historię Mickeya Hallera (Manuel Garcia-Rulfo, "Walka z Goliatem", "Od zmierzchu do świtu") obrazoburczego idealisty, który swoją prawniczą praktykę prowadzi z tylnego siedzenia tytułowego lincolna, przemierzając ulice Los Angeles.

Kiedy jego były partner zostaje zamordowany, Haller musi przejąć jego firmę, w tym głośny proces o zabójstwo. Okazuje się, że najważniejsza ze spraw, które prowadził z tylnego siedzenia swojego lincolna, ma drugie dno.

W serialu występuje również Neve Campbell ("Mad Men") jako Maggie, była żona Mickeya oraz zastępczyni prokuratora okręgowego, znana wśród kolegów jako Maggie McFierce. Becki Newton ("Brzydula Betty") zagra z kolei Lornę, drugą byłą żonę Mickeya i menedżerkę biura. W głównej obsadzie są także Jazz Raycole ("Jerycho") jako Izzy oraz Angus Sampson ("Fargo", "Przebudzony") jako Cisco.

Showrunnerem serialu jest Ted Humphrey ("Żona idealna"), a producentem wyokonawczym David E. Kelley ("Wielkie kłamstewka"). Serial Netfliksa to nie pierwsza adaptacja książek Michaela Connelly'ego – w 2011 roku powstał film, w którym główną rolę grał Matthew McConaughey.

Prawnik z lincolna – premiera 13 maja na Netfliksie

REKLAMA