"Better Call Saul" przebije "Breaking Bad" w finałowym sezonie? Dokładnie tak uważa twórca, Vince Gilligan

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Czy finał "Better Call Saul" okaże się lepszy od swojego pierwowzoru? Wydaje się to niemożliwe, ale przekonany jest o tym twórca obu seriali, Vince Gilligan. Czy fani podzielą jego zdanie?

"Breaking Bad" to jeden z najlepszych seriali nie tylko w XXI wieku, ale też w historii telewizji. I chociaż "Better Call Saul" korzysta ze wszystkich dobrodziejstw, jakie odziedziczyło po "Breaking Bad", powiedzenie, że jego finałowy sezon może okazać się nawet lepszy, jest bardzo odważnym stwierdzeniem.

6. sezon Better Call Saul lepszy od Breaking Bad?

Vince Gilligan, twórca "Breaking Bad" i współtwórca "Better Call Saul", zasugerował to podczas rozmowy z Variety na premierze "Better Call Saul". Jak powiedział, gdy spin-off powstawał, nie sądził, że ma szansę być aż tak dobry.

– Powiem to wprost. To jest najlepszy sezon z dotychczasowych. A to dużo mówi, bo to była prawdziwa jazda bez trzymanki. To zdecydowanie przekroczyło moje oczekiwania. Szczerze, nie sądziłem, że ten serial będzie taki dobry. Brzmi to jak przesadna wypowiedź. Ale chcę powiedzieć, że to jest naprawdę znacznie powyżej [oczekiwań]. Można wysunąć argument, że jest to lepsze, niż "Breaking Bad".

Vince Gilligan dodał, że nie za bardzo lubi takie porównania, ale zostaje przy swoim przekonaniu. Fani będę musieli jeszcze chwilę poczekać, by przekonać się, czy ma rację. Ale z pewnością poprzeczka, jaka została postawiona przed finałem "Better Call Saul", właśnie została podniesiona jeszcze wyżej.

6 sezon "Better Call Saul" startuje 18 kwietnia w USA i 20 kwietnia na polskim Netfliksie. Całość będzie liczyć 13 odcinków, które zobaczymy w dwóch częściach. Amerykańska premiera drugiej części planowana jest na 11 lipca.

Better Call Saul sezon 6 – premiera 20 kwietnia na Netfliksie

REKLAMA