Pedro Pascal wspomina swój ostatni dzień na planie "Gry o tron". Aktor ostatnio wrócił na arenę walki z Górą

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Zanim Pedro Pascal zachwycił swoją rolą w "The Mandalorian", był członkiem obsady "Gry o tron". Aktor wrócił wspomnieniami do swojego ostatniego dnia na planie hitu HBO.

W ciągu ośmiu sezonów "Gry o tron" przez serial przewinęło się całe mnóstwo aktorów – a jednym z nich był Pedro Pascal. Aktor wcielał się w rolę Oberyna Martella znanego również jako Czerwona Żmija. Bohatera spotkał brutalny koniec, ale dla Pascala ostatni dzień na planie był świetnym doświadczeniem.

Gra o tron – Pedro Pascal wspomina ostatni dzień

Pascal udziela wywiadów przy okazji promocji swojego nowego filmu o tytule "Nieznośny ciężar wielkiego talentu". W rozmowie z  dla magazynem GQ powrócił wspomnieniami do czasów "Gry o tron" – jak się okazuje, część scen jego nowego filmu była kręcona w tej samej lokacji co pojedynek Oberyna z Górą.

– Szalone jest to, że zaczęliśmy zdjęcia [do filmu "Nieznośny ciężar wielkiego talentu"] w tym samym miejscu, a ja jeszcze tam nie wróciłem [od czasów "Gry o tron"]. Kręciliśmy w Dubrowniku, czyli tam, gdzie nakręciliśmy wielką scenę walki między Żmiją a Górą. Byłem w odległości spaceru od tej prawdziwej areny - był to rodzaj areny scenicznej, która należała do zbombardowanego w czasie wojny hotelu, który został przebrany na potrzeby "Gry o tron".

gra o tron pedro pascal

"Gra o tron" (Fot. HBO)

Aktor nie ukrywa, że "Gra o tron" wciąż należy do jednego z jego ulubionych projektów, dlatego powrót do tego miejsca był dla niego ważnym przeżyciem.

– Osobiście był to dla mnie niesamowity powrót po latach, ponieważ było to jedno z najlepszych doświadczeń, jakie kiedykolwiek przeżyłem, jedno z najpiękniejszych miejsc, w jakich kiedykolwiek byłem, w serialu, który uwielbiałem, z ekscytującą ekipą aktorów. To było po prostu jak sen. Powrót był więc jeszcze głębszym snem. Poszedłem tam sam, usiadłem, zacząłem się tym napawać i stwierdziłem – to właśnie tu wszystko się zaczęło.

Obecnie Pedro Pascal pracuje na planie serialu HBO "The Last of Us", który jest adaptacją gry komputerowej od studia Naughty Dog. Aktor wcieli się w główną rolę – jak sprawdzi się jako Joel? Na odpowiedź jeszcze poczekamy, ponieważ premiera planowana jest dopiero na przyszły rok.

Gra o tron jest dostępna w serwisie HBO Max

REKLAMA