Poznajcie nowe osoby z 3. sezonu "Wiedźmina". Robbie Amell jako dowódca Scoia'tael, są także Milva i Mistle

"Wiedźmin" (Fot. Netflix)

Sądząc po ogłoszonej właśnie obsadzie, "Wiedźmin" w 3. sezonie wyprzedzi książkowy "Czas pogardy". Netflix przedstawił czwórkę nowych postaci – które aktorki zagrają Milvę i Mistle?

Ekipa serialu "Wiedźmin" rozpoczęła zdjęcia do 3. sezonu, a Netflix przedstawił nowe postacie i zarazem nowych członków obsady. Są wśród nich wyczekiwane przez fanów postacie, na czele z kolejnymi charyzmatycznymi bohaterkami kobiecymi.

Wiedźmin sezon 3 – obsada. Poznajcie Milvę i Mistle

Kogo nowego spotkamy w 3. sezonie "Wiedźmina"? To na pewno jeszcze nie koniec ogłoszeń castingowych, ale na razie Netflix zdecydował się zaprezentować tę oto czwórkę:

  • Gallatin Robbie Amell ("Upload"). Urodzony wojownik, który dowodzi armią buntowników Scoia'tael walczących po stronie Nilfgaardu. Nie boi się mówić prawdy, ale lojalność wobec swojego ludu prowadzi go do konfliktu z Francescą o władzę.
  • Milva – Meng'er Zhang ("Shang-Chi i legenda dziesięciu pierścieni"). Dziewczyna, adoptowana przez driady z Brokilonu, jest zaciekłą i utalentowaną łowczynią. Doskonałe umiejętności łucznicze w połączeniu z wyjątkową zdolnością przetrwania czynią z niej groźnego przeciwnika na bezlitosnym Kontynencie - kto się z nią zetknie, robi to na własne ryzyko.

  • Radowid – Hugh Skinner ("Fleabag"). Bawidamek i młodszy brat króla Vizimira, Radowid, niespodziewanie znajduje się w strukturach redańskiego wywiadu. Ze swoją urodą i często pijackim wdziękiem zaskakuje tym, jak przenikliwy potrafi być w sprawach polityki, ale zabawa się skończy, gdy komuś stanie się krzywda.
  • Mistle – Christelle Elwin ("Half Bad", "Bloods"). Członkini Szczurów, bandy młodocianych wyrzutków, którzy zabierają bogatym, by dać sobie - a czasem biednym. To twarda dziewczyną z ulicy, podejrzliwa wobec wszystkich i żądna zemsty, aż do czasu przypadkowego spotkania, które zmieni wszystko.

Znamy również oficjalny opis 3. sezonu "Wiedźmina": podczas gdy władcy, czarodzieje i potwory Kontynentu usiłują schwytać Ciri (Freya Allan), Geralt (Henry Cavill) wywozi ją z Cintry, by chronić swoją na nowo zjednoczoną rodzinę przed tymi, którzy jej zagrażają. Yennefer (Anya Chalotra), której powierzono szkolenie Ciri, prowadzi ich do chronionej twierdzy w Aretuzie, gdzie ma nadzieję dowiedzieć się czegoś więcej o niezwykłych mocach drzemiących w dziewczynie. Okazuje się jednak, że trafiają w sam środek konfliktu pełnego skorumpowanej polityki, czarnej magii i nikczemności. Muszą walczyć i postawić wszystko na jedną kartę – lub ryzykować, że stracą siebie na zawsze.

Zgodnie z tym, co zapowiadała showrunnerka Lauren S. Hissrich, 3. sezon "Wiedźmina" będzie opierać się na książce "Czas pogardy" Andrzeja Sapkowskiego – przy czym możemy śmiało założyć, że fabuła serialu znacząco wyjdzie poza ten tom. Zdjęcia już się rozpoczęły i mają potrwać do września 2022 roku. Premiera prawdopodobnie w 2023 roku.

Wiedźmin jest dostępny na platformie Netflix

REKLAMA