Michelle Dockery opowiada o drugim filmie "Downton Abbey". To już koniec serii czy będą kolejne filmy?

"Downton Abbey" (Fot. Focus Features)

Premiera "Downton Abbey: Nowa epoka" zbliża się wielkimi krokami. Serialowa Lady Mary zdradziła, co jest najtrudniejsze w pracy nad filmami i co myśli o kontynuacjach serii.

Prawie trzy lata po premierze pierwszego filmu "Downton Abbey" znów spotkamy ulubionych bohaterów w filmie "Downton Abbey: Nowa epoka", którego premiera została zaplanowana na 6 maja w Wielkiej Brytanii. Michelle Dockery opowiedziała o największych trudnościach w kręceniu filmów "Downton Abbey" i skomentowała, co myśli o ewentualnych kontynuacjach serii.

Downton Abbey – czy powstaną kolejne filmy?

Drugi film "Downton Abbey", którego akcja ma dziać się dziewięć miesięcy po pierwszym, zabierze nas do Francji, gdzie Lady Violet (Maggie Smith) niespodziewanie weszła w posiadanie willi. Podczas gdy większość rodziny wyjedzie na Lazurowe Wybrzeże, Lady Mary zostanie w domu i będzie gościć ekipę filmową z hollywoodzkim reżyserem Jackiem Barberem (Hugh Dancy) na czele.

Michelle Dockery w rozmowie z ET powiedziała, jak trudno jest skompletować ponownie całą obsadę aktorów, zaangażowanych obecnie w różne projekty.

– To zawsze całe zgromadzenie obsady, ponieważ jest tak wielu aktorów. To zajmuje czas, żeby wszystkich zebrać w jednym miejscu, w tym samym czasie. Ale zrobiliśmy to, co jest wspaniałe.

Downton Abbey Michelle Dockery kolejne filmy

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

Serialowa Lady Mary została także zapytania, czy w filmie zobaczymy męża Mary, Henry'ego. Wcielający się w niego Matthew Goode nie widnieje bowiem na liście obsady filmu. Aktorka odpowiedziała tylko jednym słowem: "możliwe".

A co czeka nas po filmie "Downton Abbey: Nowa epoka"? Czy doczekamy się kontynuacji serii? Na razie nie ma oficjalnych planów, ale Michelle Dockery z przyjemnością wróci na plan.

– Wydaje mi się, że tak długo, jak jest [na to] zapotrzebowanie. Wydaje się, że publiczność wciąż chce oglądać więcej Downton. Kocham to, uwielbiam grać Mary, więc zobaczymy.

Premiera filmu "Downton Abbey: Nowa epoka" była przesuwana. Najpierw planowano ją na 18 marca, następnie przesunięto na 29 kwietnia, a obecnie IMDb podaje datę 6 maja.

Serial Downton Abbey jest dostępny na Netfliksie

REKLAMA