Jakie nowe seriale zobaczymy w najbliższym tygodniu? "Better Call Saul", "Russian Doll" i inne premiery

"Russian Doll" (Fot. Netflix)

Co nowego w serialach w tym tygodniu? Przed nami kilka wyczekiwanych premier, na czele z finałowym sezonem "Better Call Saul", powrotem "Russian Doll" i 2. serią "Stewardesy".

Serialowa rzeczywistość nie zwalnia ani trochę. Kolejny tydzień oznacza kolejną dziesiątkę premier, wśród nich kilka naprawdę wyczekiwanych. Oprócz nowych odcinków "Better Call Saul", "Russian Doll" i "Stewardesy" oglądać będziemy m.in. brytyjski młodzieżowy romans LGBTQ+ "Heartstopper" i "Zachowaj spokój", czyli nowego polskiego Cobena.

The First Lady (nowość Showtime) – 17 kwietnia w USA

"The First Lady" to serial Showtime o amerykańskim przywództwie, ale opowiedziany z perspektywy kobiet zamieszkujących w Białym Domu. Serial zajrzy za kulisy życia osobistego i politycznej trzech wyjątkowych, enigmatycznych kobiet i ich rodzin, śledząc ich drogę do Waszyngtonu, zagłębiając się w ich przeszłość i podążając za nimi już poza Białym Domem w kierunku ich najwspanialszych momentów. W rolach głównych wystąpią Viola Davis ("How to Get Away with Murder") jako Michelle Obama, Gillian Anderson ("Sex Education") jako Eleanor Roosevelt i Michelle Pfeiffer ("Arcyoszust") jako Betty Ford. Twórczynią jest Cathy Schulman ("Miasto gniewu").

Fear the Walking Dead (sezon 7B) – 18 kwietnia na AMC

"Fear the Walking Dead" powraca na AMC Polska z drugą częścią 7. sezonu. Akcja nowych odcinków dzieje się miesięcy po nuklearnym wybuchu. Victor Strand (Colman Domingo) stworzył swój własny system danin oraz haraczy i bezwzględnie decyduje, kto przetrwa, a kto nie. Reszta grupy mocno ucierpiała, ale dzięki temu wykształciła się w niej wielka determinacja do przeżycia, nawet jeśli oznacza to konfrontację ze Strandem. Zwiastun zapowiada wielki powrót Kim Dickens jako Madison – nie widzieliśmy jej od 4. sezonu.

Better Call Saul (sezon 6) – 19 kwietnia na Netfliksie

Spin-off "Breaking Bad" powraca z pierwszą częścią finałowego sezonu. Od kartelu po salę sądową, od Albuquerque po Omaha, 6. sezon "Better Call Saul" będzie śledzić losy Jimmy'ego/Saula (Bob Odenkirk) oraz jego skomplikowaną relację z Kim (Rhea Seehorn), która sama przechodzi kryzys egzystencjalny. Tymczasem Mike (Jonathan Banks), Gus (Giancarlo Esposito), Nacho (Michael Mando) i Lalo (Tony Dalton) są uwikłani w grę w kotka i myszkę, w której stawki są śmiertelne. Według showrunnera serialu Petera Goulda to będzie najbardziej ambitny, zaskakujący i bolesny dla widzów sezon "Better Call Saul".

Russian Doll (sezon 2) – 20 kwietnia na Netfliksie

"Russian Doll" wraca po długiej przerwie z 2. sezonem. Akcja nowych odcinków dzieje się cztery lata po tym, jak Nadia (Natasha Lyonne) i Alan (Charlie Barnett) razem uciekli ze śmiertelnej pętli czasu – i dalej skupia się na egzystencjalnych tematach, opowiadanych z nutką humoru i dodatkiem sci-fi. Dwójka głównych bohaterów jeszcze bardziej zagłębia się w swoją przeszłość, a służy im do tego nieoczekiwany portal odkryty na Manhattanie, który najpierw staje się dla nich źródłem kolejnych przygód w czasie, a potem czymś znacznie więcej. Tak jak w 1. sezonie, Nadia i Alan znów będą musieli razem szukać wyjścia.

Stewardesa (sezon 2) – 22 kwietnia na HBO Max

"Stewardesa" wraca z 2. sezonem – pierwsze dwa odcinki wylądują 22 kwietnia na HBO Max Polska. W nowej serii zobaczymy, jak Cassie Bowden (Kaley Cuoco) wiedzie w Los Angeles najlepszą wersję swojego nowego trzeźwego życia, w wolnym czasie dorabiając jako agentka CIA. Kiedy jednak zagraniczne zlecenie sprawia, że przypadkowo staje się świadkiem morderstwa, Cassie zostaje wplątana w kolejną międzynarodową intrygę. Zdjęcia do tego sezonu kręcone były w Los Angeles, Berlinie i Reykjaviku, a do obsady dołączy m.in. Sharon Stone w roli matki Cassie.

Heartstopper (nowość) – 22 kwietnia na Netfliksie

"Heartstopper" to ekranizacja bestsellerowej serii komiksów Alice Oseman o tym samym tytule. Brytyjski serial LGBTQ+ będzie opowiadać o życiu, miłości i wszystkim pomiędzy. Neurotyczny Charlie (Joe Locke) i uwielbiający rugby Nick (Kit Connor, "Rocketman") spotykają się w szkole średniej i przez przypadek siadają razem w ławce. Ich zaskakująca przyjaźń szybko przeradza się w nieoczekiwany romans. Charlie, Nick i krąg ich przyjaciół muszą pokonać trudną drogę odkrywania siebie i akceptacji, wspierając się nawzajem w odnalezieniu swojego "ja". Scenarzystką jest sama Alice Oseman, reżyseruje Euros Lyn ("Doktor Who").

Zachowaj spokój (nowość) – 22 kwietnia na Netfliksie

"Zachowaj spokój" to drugi polski serial, który powstał na podstawie powieści Harlana Cobena. Akcja dzieje się na zamożnym osiedlu, gdzie pozostająca w bliskich relacjach społeczność wiedzie spokojne życie. Wszystko zmienia się, gdy 18-letni Adam znika bez śladu. Niebezpieczeństwo szybko eskaluje, a zaniepokojeni rodzice robią wszystko, by chronić swoje dzieci, które u progu dorosłości postanawiają wziąć sprawy w swoje ręce. W głównych rolach występują Magdalena Boczarska i Leszek Lichota, a na drugim planie mają powrócić bohaterowie "W głębi lasu".

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

REKLAMA