Prace na planie filmu "Luther" już zostały zakończone. Idris Elba zdradza, czego fani mogą się spodziewać

"Luther" (Fot. BBC)

Idris Elba potwierdził, że zakończono prace na planie filmu "Luther". Zdradził także, czego możemy się spodziewać po kontynuacji lubianego serialu BBC.

Filmowa kontynuacja brytyjskiego serialu "Luther" z Idrisem Elbą w roli skomplikowanego pod każdym względem detektywa z Londynu jest coraz bliżej premiery. Film tworzony jest przy współpracy platformy Netflix i telewizji BBC, której zawdzięczamy serial. Idris Elba potwierdził, że prace na planie zakończyły się około trzy tygodnie temu. Czego możemy spodziewać się po filmie? I czy będzie zrozumiały dla osób, które nie widziały serialu? Aktor zdradził kilka szczegółów.

Luther – zakończono prace na planie filmu

Idris Elba w programie "The Jess Cagle Show" na SiriusXM zapewnił, że film został stworzony w taki sposób, by zadowolić wieloletnich fanów serialu, ale także by umożliwić wejście do tego świata całkowicie nowym widzom.

– Jeżeli oglądaliście ostatni sezon, [film] zaczyna się tuż po nim. Ale dla nowych widzów, którzy tego nie widzieli, myślę, że film jest zamkniętą historią, więc nawet jeżeli nie wiecie, kim jest i co robi Luther, nic o nim nie wiecie, film stara się być [zamkniętą] całością dla nowych widzów.

Aktor podzielił się także tym, jak wyglądała praca nad filmem oraz czego możemy się po nim spodziewać.

– Skończyliśmy kręcić jakieś trzy tygodnie temu. To były ponure zdjęcia. O mój Boże. To wszystko jest rozrywka i zabawa, gdy czytam scenariusz. Myślę sobie wtedy: "I co on wtedy robi? Wow, to jest niewiarygodne", a potem naprawdę to robię. Przeraźliwie marzłem w jakiejś ciemnej jaskini czy coś w tym stylu. Bez spoilerów.

Za film odpowiadają twórcy serialu, scenarzysta Neil Cross i reżyser Jamie Payne, który wyreżyserował 5. sezon "Luthera". W filmie zobaczmy nowych bohaterów. Do obsady dołączyli Cynthia Erivo ("Harriet", "Outsider"), która zagra detektyw stającą się nemezis Luthera i Andy Serkis ("Władca Pierścieni"), który zagra głównego złoczyńcę. Na chwilę obecna nie jest znana data premiery.

REKLAMA