Czy zobaczymy jeszcze Jacka Bauera w akcji? Kiefer Sutherland ma pomysł na kontynuację "24 godzin"

"24 godziny" (Fot. FOX)

Czy zobaczymy jeszcze na ekranie Jacka Bauera? Wcielający się w niego aktor Kiefer Sutherland udzielił ostatnio wywiadu, w którym przyznał, że chętnie wróciłby do roli. Ale pod pewnymi warunkami.

Obecnie wielu aktorów, którzy zagrali dawniej duże i rozpoznawalne role, powraca do nich w filmowych czy serialowych kontynuacjach. Nic więc dziwnego, że o taki powrót zapytano także Kiefera Sutherlanda, wcielającego się w kultowego Jacka Bauera w serialu "24 godziny".

24 godziny – czy Jack Bauer jeszcze powróci?

"24 godziny" emitowane były w latach 2001-2010 i miały łącznie aż 192 odcinków. W 2014 roku serial doczekał się kontynuacji w postaci miniserialu "24: Jeszcze jeden dzień". Czy jest jeszcze do czego wracać? Kiefer Sutherland w rozmowie z GQ zapewnił, że "24 godziny" jak najbardziej mogą być jeszcze kontynuowane, z jednego prostego powodu.

– Wierzę, że historia nie została rozwiązana – powiedział aktor.

Aktor nawiązał do zakończenia serialu "24: Jeszcze jeden dzień", w którym jego bohater został porwany przez rosyjskich agentów. Jednak jak zaznacza, jego powrót do roli Jacka Bauera jest warunkowany jakością scenariusza.

– Tęsknię za tym. To było niesamowite doświadczenie. Nauczyłem się, że lepiej jest nie mówić jednoznacznie, czy się w czymś wystąpi, czy nie. Uwielbiam grać tę postać. Wierzę, że historia nie została rozwiązana. Jeżeli zostanie napisane coś, co będzie miało sens dla mnie i przyczyniłoby się po rozwoju franczyzy, myślę, że byłbym za tym, nawet jeżeli moja obecność byłaby ograniczona.

Taka próba była już podjęta, w serialu "24: Dziedzictwo", w którym Kiefer Sutherland w ogóle się nie pojawił. Aktor ma nawet pomysł, w jaki sposób można by to pociągnąć.

– Myślę, że jedyna rzecz, jaka byłaby sensowna – i powiedziałem to [twórcy serialu Howardowi Gordonowi] – to wprowadzenie nowej obsady, która będzie próbowała odnaleźć i sprowadzić [Jacka Bauera] z powrotem z Chin czy gdzie ja tam wylądowałem.

Oczywiście, na chwilę obecną są to tylko luźne rozmowy. Ale kto wie, może kiedyś doczekamy się rozwiązania historii porwania słynnego szpiega.

Serial 24 godziny dostępny jest na CANAL+

REKLAMA