Marzy wam się spin-off "Mad Men" o Sally Draper? Kiernan Shipka też by tego chciała i nawet ma pomysł

"Mad Men" (Fot. AMC)

W przeciwieństwie do "Breaking Bad", "Mad Men" nie poszło w spin-offy, choć wielu z nas chętnie by oglądało serial o Sally Draper. A Kiernan Shipka równie chętnie by w nim zagrała.

Zanim Kiernan Shipka została Sabriną Spellman w netfliksowym serialu "Chilling Adventures of Sabrina", grała przez siedem sezonów Sally Draper, córkę głównego bohatera "Mad Men", boga reklamy z lat 60. Dona Drapera (Jon Hamm). Czy jest szansa, że jeszcze kiedyś ją zobaczymy w tej roli?

Mad Men – spin-off o Sally? Kiernan Shipka jest za

Z okazji nadchodzącego 15-lecia serialu ET zapytało Kiernan Shipkę, czy chciałaby w jakiejś formie do niego powrócić. Shipka, która spędziła większość dzieciństwa i lat nastoletnich na planie "Mad Men", przyznała, że zdecydowanie nie miałaby nic przeciwko spin-offowi. Aktorka widziałaby Sally Draper w latach 80. w Los Angeles – czyli w miejscu, które często stanowiło miejsce ucieczek jej taty.

– Nie skończyłam z Sally. Nie sądzę, żeby była w Nowym Jorku. Myślę, że byłaby w L.A. Nie skończyłam z nią ani trochę – zapewniła.

22-letnia dziś Shipka przyznała, że uwielbia wpadać na swojego serialowego tatę, Jona Hamma, na różnego rodzaju imprezach. I że na początku bywało dziwnie, kiedy on ją widział z drinkiem w ręku.

– Zawsze uwielbiam go widzieć. To zabawne, ostatnio ciągle na niego wpadam.

mad men sally draper kiernan shipka spin-off

"Mad Men" (Fot. AMC)

Podczas gdy Kiernan Shipka już wcześniej wyrażała zainteresowanie spin-offem, większość obsady "Mad Men", w tym Jon Hamm, nie jest zainteresowana powrotem do przeszłości. Hamm niedawno krytykował pomysł, że mógłby powstać reboot serialu.

– To zabawne, właśnie widziałem, że tworzą reboot "Czystej krwi". I zacząłem się zastanawiać: wow, czy to się nie zakończyło po naszym serialu? Jestem przekonany, że kiedy historia jest opowiedziana, to zapewne jej opowiadanie zostało zakończone. Nie wiem, może gdzieś tam jest jakaś inna wersja tego, ale mam nadzieję, że nie – powiedział aktor w rozmowie z ET.

"Mad Men" zadebiutowało 19 lipca 2007 roku, a finał miało 17 maja 2015 roku. Przez siedem sezonów i osiem lat emisji stało się prawdziwym fenomenem kulturowym, rozpoczynając także złote lata telewizji AMC, która później wyprodukowała "Breaking Bad" i "The Walking Dead". Zarówno twórca "Mad Men" Matthew Weiner, jak i aktorzy często powtarzali w mediach, że serial opowiedział historię swoich bohaterów od początku do końca i nie ma do czego wracać.

Kiernan Shipka jest wyjątkiem, ale też jej postać jest w innej sytuacji niż większość bohaterów "Mad Men", których oglądaliśmy z perspektywy ich pracy w agencji reklamowej, jak i najczęściej poplątanego życia osobistego. Sally urodziła się w kwietniu 1954 roku, więc widzieliśmy jej dorastanie w latach 60. W latach 80. byłaby dorosła i mogłaby pracować w branży reklamowej – albo robić cokolwiek innego.

Mad Men jest dostępne w serwisie Prime Video

REKLAMA