Jak "The Winchesters" połączy się z "Supernatural"? Jensen Ackles o kulisach pracy nad spin-offem

"Supernatural" (Fot. CW)

Spin-off "Supernatural" musi bardzo ostrożnie nawigować pomiędzy tym, co znamy z oryginalnego serialu. Jensen Ackles opowiedział o kulisach pracy nad historią Johna i Mary.

"The Winchesters", spin-off "Supernatural", który powstaje w telewizji CW, ma opowiedzieć historię miłosną rodziców Sama i Deana. Jednak przed twórcami serialu, Jensenem Acklesem i Robbiem Thompsonem, nie lada wyzwanie. Jensen Ackles opowiedział TVLine o swoich wątpliwościach i kulisach pracy nad scenariuszem "The Winchesters".

The Winchesters – Jensen Ackles o kulisach serialu

Fani "Supernatural" znają mitologię serialu na pamięć, a historia Johna i Mary została tam w dużej części opowiedziana. Spin-off musi więc sprawnie wypełnić luki, bez zmieniania tego co już znamy. Jak przyznaje Jensen Ackles, miał on wiele wątpliwości, czy to się może udać.

– Jeżeli mam być szczery, nie byłem pewny, czy jesteśmy w stanie to zrobić. A potem usiedliśmy ze [scenarzystą] Robbiem [Thompsonem] i doszliśmy do wniosku, że cóż, wiemy, że musimy pokazać to i to, ale jeżeli połączymy to prostą linią, to nie będzie zajmujące, to będzie nudne. To prosta historia. Jeżeli połączymy te kropki w bardziej szalony, dziki, [charakterystyczny dla] "Supernatural" sposób, wtedy mamy serial. Więc to jest to, co robimy.

Supernatural spin-off The Winchesters

"Supernatural" (Fot. CW)

Znane z "Supernatural" wydarzenia z życia bohaterów będą się pojawiać, ale połączyć je mają zaskakujące zwroty akcji. Aktor zaznacza również, że historia Johna i Mary nie będzie słodką opowieścią o poznaniu się mamy i taty.

– To jest bardzo ekscytująca rzecz, moim zdaniem, że te punkty orientacyjne, które zostały postanowione przez serial-matkę, jak to czule nazywamy, zostaną poruszone. Ale dotrzemy do nich w sposób, jakiego prawdopodobnie nikt się nie spodziewa. I my naprawdę dobrze się bawimy, składając tą historię w całość. Ale to nie jest ułagodzona wersja. To nie jest cukierkowa wersja poznania się mamy i taty. To jest to, co wydarzyło się naprawdę.

Jak The Winchesters połączy się z Supernatural?

Jensen Ackles mówił, że zależy im, by widzowie oglądali to z poczuciem, że wiedzą, co się stanie, ale nie wiedzą jak.

– Gramy momentami, o których dyskutowaliśmy i o których mówiono [w serialu]. To będzie bardziej coś w stylu: "hej, wiedzieliśmy, że to się wydarzyło, ale nie wiedzieliśmy dlaczego albo jak to się stało".

Supernatural pin-off The Winchesters

"Supernatural" (Fot. CW)

Na chwilę obecną największym wyzwaniem wydaje się logiczne ogranie tego, że John nie miał świadomości o istnieniu potworów, podczas gdy Mary wychowała się w rodzinie łowców. O ile "Supernatural" nie musiało się nad tym pochylać, tak "The Winchesters" musi ten problem rozwiązać. Jensen Ackles jednak zapewnia:

– Oczywiście wzięliśmy na to ogromną poprawkę. Ale dochodzimy do tego punktu i gramy czymś w stylu: "Ojej, to dlatego!".

"The Winchesters" ma być epicką historią miłosną o tym, jak John poznał Mary i jak postawili na szali wszystko, aby ocalić nie tylko swoją miłość, ale i cały świat. Jensen Ackles ma być narratorem serialu – jako Dean – a także producentem, wraz z żoną, Danneel Ackles. Scenariusz pisze Robbie Thompson, również z ekipy "Supernatural". W rolach głównych pojawią się Drake Rodger ("The InBetween") jako John i Meg Donnelly ("Nie ma lekko") jako Mary. W tym momencie zamówiony jest tylko pilot serialu.

Supernatural dostępne jest na Prime Video

REKLAMA