Fani "Better Call Saul" pytają, gdzie jest Gene. Czemu finałowy sezon serialu zaczął się inaczej niż poprzednie?

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Finałowy sezon "Better Call Saul" zaskoczył fanów już na samym początku, całkowicie pomijając wątek Gene'a w pierwszym odcinku. Współtwórca serialu Peter Gould tłumaczy tę decyzję.

Do tej pory każdy sezon "Better Call Saul" rozpoczynał się od wątku Gene'a (wcale nie będącego Saulem Goodmanem/Jimmym McGillem), którego wątek umiejscowiony był tuż po tym, jak Saul (Bob Odenkirk) zniknął pod koniec "Breaking Bad". Czarno-białe sekwencje szybko stworzyły własną, wciągającą narrację. Nic dziwnego więc, że jej brak w premierze 6. sezonu został natychmiast zauważony. Tym bardziej że w wątku Gene'a w 5. sezonie zrobiło się bardzo gorąco.

Better Call Saul sezon 6 – gdzie jest Gene?

Peter Gould w rozmowie z The Hollywood Reporter, wyjaśnił, że za decyzją o rezygnacji z czarno-białej sekwencji na dzień dobry stała zmieniona konstrukcja całego sezonu.

– Kiedy zaczęliśmy rozmawiać o całym sezonie, zdaliśmy sobie sprawę, że ma on zupełnie inną strukturę, niż poprzednie sezony serialu. Ma inną strukturę, idzie w miejsca, gdzie wcześniej nie byliśmy, szokuje pod wieloma względami i wydawało się słusznym rozpoczęcie [tego sezonu] w inny sposób, poczekanie, aż pojawienie się Gene'a Takovica będzie miało sens.

better call saul sezon 6 gdzie jest gene

Dalej twórca dodaje, że jest oczywiste, iż Gene się jeszcze pojawi. W końcu to właśnie jego widzimy na plakacie 6. sezonu "Better Call Saul" (powyżej).

– To nie jest wielką niespodzianką, że Gene jest częścią serialu, bo taki jest plakat: Bob jako Gene Takovic, menadżer Cinnabon, który albo zdejmuje, albo zakłada sportową marynarkę Saula Goodmana. Więc myślę, że dobrym założeniem jest, że jeszcze zobaczymy Gene'a, ale może czekanie na [ten moment] jest właściwym posunięciem.

Better Call Saul – czy dla Saula jest nadzieja?

Peter Gould został także zapytany, jak zmieniła się jego perspektywa patrzenia na Gene'a w trakcie ostatnich siedmiu lat. I jak przyznał, rzeczywiście to się zmieniło – to znaczy twórcy zaczęli traktować czarno-biały timeline jako pełnoprawny wątek.

– Kiedy zaczynaliśmy serial, wydawało się, że ten wątek jest jak kropka na końcu zdania. Ale sezony mijały i zaczynasz dostrzegać, że tam jest więcej historii do opowiedzenia. Oczywiście, on zostaje rozpoznany przez taksówkarza w Omaha i myśli o tym, by znowu uciec, ale tego nie robi. I to mówi ci, że tu jest w więcej historii, historii, którą będziesz chciał zobaczyć.

Better Call Saul sezon 6 gdzie jest gene

"Better Call Saul" (Fot. AMC)

Ponieważ ten sezon jest podzielony na dwie części, bezpieczne wydaje się założenie, że zobaczymy Gene'a albo w ostatnim odcinku przed przerwą, albo w pierwszym po przerwie. Serial może także całkowicie odwrócić kolejność i pokazać Gene'a dopiero w finale, poświęcając mu więcej czasu, dzięki czemu Jimmy dostanie pełne zamknięcie historii swojej postaci.

Nie tylko dostalibyśmy odpowiedź, co wydarzyło się przed "Breaking Bad" i jak Jimmy zamienił się w Saula, ale także co stało się z nim później. Sugerować to mogą sceny z samego początku 1. odcinka 6. sezonu, gdy dostaliśmy migawki z przyszłości, z których wydarzenia można by umieścić zaraz po finale "Breaking Bad".

Całość 6. sezonu "Better Call Saul" będzie liczyć 13 odcinków, które zobaczymy w dwóch częściach. Amerykańska premiera drugiej części planowana jest na 11 lipca. Zachęcamy do zapoznania się z naszą recenzją premierowych odcinków finałowego sezonu "Better Call Saul".

Better Call Saul sezon 6 – nowe odcinki we wtorki na Netfliksie

REKLAMA