5 newsów na niedzielę: Ile osób płaci za VoD w Polsce, zwiastun "Summertime", streszczenie "Barry'ego"

Fot. Netflix

Ile osób w Polsce płaci za dostęp do VoD. NoHo Hank streszcza "Barry'ego". Zwiastun finałowego sezonu "Summertime". A oprócz tego "Miasto jest nasze" i nie tylko.

1. Ile osób w Polsce płaci za dostęp do VoD?

Serwisy streamingowe nie dzielą się danymi dotyczącymi liczby subskrybentów, ale szacunkowe dane można znaleźć w raporcie Ampere Analysis, o którym pisze serwis Wirtualnemedia.pl. Jak dowiadujemy się z niego, za dostęp do Netfliksa pod koniec 2021 roku płaciło w Polsce 2,5 mln osób. Player miał 1,5 mln subskrybentów, a Polsat Box Go, czyli dawna Ipla – 1,4 mln subskrybentów. Viaplay i Amazon Prime Video miały pod koniec 2021 roku po 0,5 mln klientów nad Wisłą. CANAL+ miało prawdopodobnie ok. 0,42 mln, a HBO GO 0,35 mln subskrybentów. Ogólna liczba Polaków, którzy płacą za dostępy do platform VoD, to nieco ponad 6 mln – czyli daleko nam do USA czy krajów Europy Zachodniej, gdzie ze streamingu korzysta ogromna większość społeczeństwa. [Wirtualnemedia.pl]

2. The Chi – Jasmine Davis odchodzi z serialu

Jasmine Davis, czyli serialowa Imani, nie wróci w 5. sezonie "The Chi". [TVLine]

3. Summertime – zwiastun finałowego sezonu

Włoski serial "Summertime" ("Trzy metry nad niebem") powraca 4 maja. W finałowym sezonie zobaczymy ostatnie lato przed dorosłością. Bohaterowie serialu muszą dokonać ważnych wyborów i zdecydować, którą drogą pójdą.

4. Barry – streszczenie od NoHo Hanka

Już jutro z 3. sezonem powraca "Barry", a tymczasem zobaczcie streszczenie dwóch poprzednich serii w wykonaniu NoHo Hanka (Anthony Carrigan). [Uproxx]

5. Miasto jest nasze – plakat miniserialu HBO

We wtorek na HBO startuje "Miasto jest nasze", nowy serial Davida Simona i George'a Pelecanosa, czyli twórców "The Wire", opowiadający o korupcji w policji w Baltimore w ostatnich latach. W głównej obsadzie są m.in. Jon Bernthal ("Punisher"), Josh Charles ("Żona idealna"), Wunmi Mosaku ("Kraina Lovecrafta") i Dagmara Domińczyk ("Sukcesja"). Zobaczcie plakat serialu.

miasto jest nasze serial plakat

REKLAMA