Jakie seriale warto obejrzeć w tym tygodniu? "Ozark", "Grace i Frankie", "Miasto jest nasze" i inne premiery

"Ozark" (Fot. Netflix)

Przed nami jeszcze jeden tydzień dosłownie wypakowany premierami. Podczas gdy Netflix pokaże finały "Ozark" oraz "Grace i Frankie", na HBO wraca "Barry" i startuje "Miasto jest nasze".

Rrollercoaster serialowych premier nie zwalnia przed majówką. Na Netfliksie zobaczymy aż dwa wyczekiwane finały – "Ozark" i "Grace i Frankie" – a HBO pokaże "Dziecko", "Miasto jest nasze" i 3. sezon "Barry'ego". I na tym nie koniec, bo Apple TV+ i Amazon również będą brać udział w wyścigu o widzów.

Barry (sezon 3) – 25 kwietnia na HBO Max

"Barry" wraca po dłuższej przerwie. W 3. sezonie zobaczymy, jak tytułowy zabójca na zlecenie (Bill Hader) desperacko próbuje pozostawić za sobą mroczną przeszłość i zamiast mordowania ludzi zająć się na poważnie aktorstwem. Ale oczywiście nie jest to takie proste – choć nasz bohater wyeliminował wiele zewnętrznych czynników, które pchały go w kierunku przemocy, wkrótce odkrywa, że nie były one jedyne. Co takiego jest w jego własnej psychice, co sprawiło, że został zabójcą?

Dziecko (nowość HBO i Sky) – 25 kwietnia na HBO Max

"Dziecko" to komediowy horror Sky i HBO, który chce w zabawny i jednocześnie mroczny sposób opowiedzieć o macierzyństwie. Serial przedstawi historię 38-letniej Natashy (Michelle De Swarte, "The Duchess"), która jest wściekła, ponieważ wszystkie jej przyjaciółki właśnie rodzą dzieci. Niespodziewanie w jej życiu pojawia się dzieciak, który dosłownie spada z nieba i wywraca jej życie do góry nogami. Kontrolujące, manipulujące, ale i niewiarygodnie urocze dziecko zmienia życie Natashy w surrealistyczny horror. Skąd ono pochodzi? Czego chce? I do czego będzie musiała się posunąć, aby odzyskać swoje życie?

Cała prawda o Pam (serial NBC) – 25 kwietnia na FOX

"Cała prawda o Pam" to miniserial true crime telewizji NBC, który w Polsce będzie mieć premierę na FOX. W sześciu odcinkach zobaczymy historię prawdziwej zbrodni sprzed lat. 27 grudnia 2011 roku w spokojnym amerykańskim miasteczku zamordowano Betsy Farię. Śledczy od razu zakładają, że zbrodni dopuścił się jej mąż, który zostaje skazany i trafia za kratki. Jednak brakuje dowodów na jego winę. Wiele wskazuje natomiast, że winną jest przyjaciółka Betsy – Pam Hupp (Renée Zellweger, "Dziennik Bridget Jones"). Tytułowa bohaterka jest miłą, niewyróżniającą się matką i żoną. Jak to możliwe, że spokojna kobieta, której sąsiedzi nigdy nie posądziliby o coś złego, dopuszcza się morderstwa?

Miasto jest nasze (nowość HBO) – 26 kwietnia na HBO Max

"Miasto jest nasze" to miniserial HBO autorstwa Davida Simona i George'a Pelecanosa. Twórcy kultowego "The Wire" ponownie zabiorą nas do Baltimore, by opowiedzieć o grzechach tamtejszej policji w ostatnich latach. Obejrzymy sukcesy i upadek Baltimore Police Department's Gun Trace Task Force, odkryjemy korupcję i moralny upadek miasta, do którego doprowadziła polityka "zero narkomanii". W głównej obsadzie są m.in. Jon Bernthal ("Punisher"), Josh Charles ("Żona idealna"), Wunmi Mosaku ("Kraina Lovecrafta") i Dagmara Domińczyk ("Sukcesja").

Gentleman Jack (sezon 2) – 26 kwietnia na HBO Max

"Gentleman Jack" wraca z 2. sezonem, w którym spotkamy ponownie Anne Lister (Suranne Jones) i jej świeżo poślubioną żonę Ann Walker (Sophie Rundle). Łamiące konwenanse kobiety zdają się być bardzo szczęśliwe, ale za rogiem już są potencjalne kłopoty. Przedsiębiorczy duch głównej bohaterki przeraża ludzi – kiedy Halifax znajduje się już na skraju rewolucji, fakt, iż Anne nie ukrywa swojego stylu życia, staje się prowokacyjny i niebezpieczny. A jakby tego było mało, na horyzoncie znów pojawi się dawna kochanka Anne, Mariana Lawton (Lydia Leonard).

Stworzona do miłości (sezon 2) – 29 kwietnia na HBO Max

"Stworzona do miłości" wraca z 2. sezonem. Po próbie ucieczki od szalonego męża (Billy Magnussen) i ukrywaniu się u swojego ojca oraz jego syntetycznej partnerki Diane, Hazel (Cristin Milioti) wraca do The Hub – nowoczesnego pałacu Byrona. Ale kiedy już tam się znajdzie, zarówno ona, jak i Byron zostaną zniewoleni przez rewolucyjną (i niebezpieczną) nową technologię. Równocześnie przeciwko Byronowi toczone jest śledztwo, które ma ujawnić jego działalność.

Lśniące dziewczyny (nowość) – 29 kwietnia na Apple TV+

"Lśniące dziewczyny" to serial Apple TV+, określany mianem metafizycznego thrillera. W serialu zobaczymy Elisabeth Moss w roli Kirby Mazrachi, archiwistki z gazety z Chicago, której dziennikarskie ambicje zostały odłożone na półkę, po tym jak została zaatakowana i przeżyła traumę. Jej życie szybko się zmienia, kiedy zaczyna próbować odnaleźć sprawcę.

Ozark (sezon 4B) – 29 kwietnia na Netfliksie

"Ozark" wraca z siódemką finałowych odcinków, w których zobaczymy zakończenie historii Byrde'ów (Laura Linney i Jason Bateman) oraz dowiemy się, co zrobi Ruth Langmore (Julia Garner) po dramatycznych wydarzeniach z pierwszej części. Akcja zacznie się zaraz po tym, jak zginął kuzyn dziewczyny, a twórca serialu Chris Mundy oprócz odpowiedzi na pytanie, czy Ruth dokona swojej zemsty, obiecuje rodzinne pranie brudów u Byrde'ów i satysfakcjonujące zakończenie całości.

Undone (sezon 2) – 29 kwietnia na Prime Video

"Undone" wraca z 2. sezonem, w którym zobaczymy, jak Alma (Rosa Salazar) uświadamia sobie, że przeszłość jej rodziny kryje w sobie głębsze tajemnice. Ale nikt z jej rodziny nie jest zainteresowany zagłębianiem się w te niewygodne prawdy – do momentu aż udaje jej się przekonać do pomocy swoją siostrę Beccę (Angelique Cabral). Szukając odpowiedzi, bohaterki odkrywają skomplikowaną sieć rodzinnych sekretów i traum, które ukształtowały to, kim są dzisiaj.

Grace i Frankie (sezon 7B) – 29 kwietnia na Netfliksie

W piątek pożegnamy nie tylko "Ozark", ale także "Grace i Frankie". Jane Fonda i Lily Tomlin powrócą po raz ostatni w rolach przyjaciółek, których bliższa znajomość zaczęła się od tego, że ich mężowie je zostawili – dla siebie nawzajem. Przed nami 12 odcinków, w których zobaczymy znajome twarze, a do tego gościnnie pojawi się Dolly Parton.

Pozostałe premiery seriali w tym tygodniu

REKLAMA