Alicia Vikander jako "Irma Vep" na pierwszych zdjęciach z serialowego thrillera HBO – jest też data premiery

"Irma Vep" (Fot. HBO)

Latem tego roku HBO pokaże serialową wersję filmu "Irma Vep", a w głównej roli zobaczymy Alicię Vikander. Do sieci trafiły pierwsze zdjęcia, podano również datę premiery.

"Irma Vep" to limitowany serial, który jest luźno oparty na filmie o tym samym tytule z 1996 roku. Produkcja HBO zostanie po raz pierwszy pokazana podczas oficjalnej selekcji festiwalu w Cannes, trwającej od 17 do 28 maja (via Deadline). Premiera w USA planowana jest na 6 czerwca, a w Polsce prawdopodobnie ją dzień później.

Irma Vep – Alicia Vikander w serialu HBO

Serial opowiada o losach Miry (Alicia Vikander, "Tomb Raider"), hollywoodzkiej aktorki, która jest pozbawiona wszelkich złudzeń dotyczących branży. Mira przyjeżdża do Francji, żeby zagrać niejaką Irmę Vep w remake'u francuskiego klasyku kina niemego "Les Vampires". Przechodzony przez nią kryzys tożsamości sprawia, że różnice między nią samą a graną przez nią postacią zaczynają się zacierać i przenikać. "Irma Vep" pokaże widzom niepewny grunt na granicy fikcji i rzeczywistości, sztuczności i autentyczności, sztuki i życia.

irma vep serial data premiery

"Irma Vep" (Fot. HBO)

irma vep serial data premiery

"Irma Vep" (Fot. HBO)

Vincent Macaigne ("Nocny lekarz") wcieli się w rolę filmowca René Vidala, który tworzy remake "Les Vampires". W obsadzie znajdują się także Adria Arjona ("Detektyw"), Carrie Brownstein ("Portlandia"), Jerrod Carmichael ("The Carmichael Show"), Fala Chen ("Od nowa") i Devon Ross. W epizodycznej roli ma pojawić się także Kristen Stewart ("Spencer").

Za serial odpowiada Olivier Assayas, twórca filmowego pierwowzoru. W gronie producentów znajdują się m.in. Alicia Vikander oraz twórca "Euforii" – Sam Levinson.

Irma Vep – premiera serialu 7 czerwca na HBO

REKLAMA