Dan Stevens tłumaczy po latach, dlaczego odszedł z "Downton Abbey". Co stało za tą ryzykowną decyzją?

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

Dan Stevens tłumaczy, dlaczego po 3. sezonie zrezygnował z dalszej gry w "Downton Abbey". Dlaczego aktor zdecydował się opuścić popularny i odnoszący sukcesy serial?

Dan Stevens grał w "Downton Abbey" Matthew, którego wątek opierał się na znanym zabiegu "będą/nie będą" z Lady Mary (Michelle Dockery). Ale gdy tylko w życiu serialowej pary zaczęło się układać, Matthew zginął w wypadku samochodowym na końcu 3. sezonu. W tym samym czasie Lady Mary rodziła ich pierwsze dziecko. Jednak ten wątek ten nie był oryginalnie w scenariuszu.

Downton Abbey – dlaczego Dan Stevens odszedł?

Wątek śmierci Matthew został dopisany ze względu na rezygnację aktora z roli i fani zareagowali wściekłością. Ale nie tylko fani mieli z tym problem. Jak tłumaczy Dan Stevens w rozmowie z "The Guardian", wiele osób nie rozumiało jego decyzji, by opuścić tak dobry serial w szczycie jego popularności. Czemu to zrobił?

– Zdecydowanie były tam niezaspokojone potrzeby kreatywne, gatunki, w których nie pracowałem. Minęły trzy lata, na które początkowo podpisaliśmy kontrakt, i apetyt, by odkryć coś więcej, był zbyt duży... Nie oczekuję, że ludzie to zrozumieją. Niektórzy to podziwiali, inni myśleli, że jestem szalony – to była jedna z najlepszych rzeczy, jakie mi się kiedykolwiek przydarzyły... Ale pytanie brzmi, co cię satysfakcjonuje? Trochę więcej pieniędzy za ta samą rzecz przez następną dekadę czy wielka niewiadoma. Dziki zachód. Wielka przestrzeń możliwości.

Downton Abbey dlaczego Dan Stevens zrezygnował

"Downton Abbey" (Fot. ITV)

Z perspektywy czasu, opuszczenie "Downton Abbey" okazało się opłacalną decyzją. Dan Stevens zagrał główne role w wielu serialach i filmach, od chwalonego serialu "Legion" po filmową adaptację "Pięknej i Bestii" z Emmą Watson. Obecnie w USA można go zobaczyć go u boku Julii Roberts i Seana Penna w serialu "Gaslit", ktory opowiada o skandalu Watergate.

Fani "Downton Abbey" już 6 maja będą mogli zobaczyć dalsze dzieje rodziny Crawleyów w drugim filmie z serii pt. "Nowa epoka". Akcja ma dziać się dziewięć miesięcy po finale pierwszego i przeniesie nas do Francji, gdzie Lady Violet niespodziewanie weszła w posiadanie willi. Podczas gdy większość rodziny wyjedzie na Lazurowe Wybrzeże, Lady Mary pozostanie w domu i ugości ekipę filmową z hollywoodzkim reżyserem Jackiem Barberem (Hugh Dancy) na czele.

Downton Abbey: Nowa epoka od 6 maja w kinach

REKLAMA